Diecéze – Nejen Nocí kostelů a Slezskou lilií bude žít nadcházející víkend. Připravena je např. akce pro rodiny 'Bavme se spolu' v prostorách Biskupského gymnázia v Ostravě a v Českém Těšíně benefiční koncert Hradišťanu s moderátorem arciopatem břevnovského kláštera Petrem Prokopem Siostrzonkem, OSB. V neděli také proběhne premiéra, a to ve Štramberku, kde schola připravila hudebně-duchovní pásmo Svatá Terezie – Růže z Lisieux. Pojďme se tedy projít víkendovou nabídkou.

Alfa Štramberk Růže z Lisieux 

Pátek 7. června

Pro všechny, kteří se rádi baví, připravili studenti a pedagogové ostravského Biskupského gymnázia v areálu školy od 15.00 do 18.00 akci 'Bavme se spolu'.

Páteční odpoledne bude patřit také poutím – pouť ke cti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova se bude slavit od 18.00 na Cvilíně a také v Kolnovicích.

Sobota 8. června      

Od východu slunce v 4.39 až po jeho západ v 20.51 se můžete vydat na Pěší pouť LYSCAMINO. Poutníci vycházejí od kostela Panny Marie Sněžné v Lysůvkách, kde také budou končit. Putovat v den památky Neposkvrněného Srdce Panny Marie se bude cca 20,5 km. Bližší informace najdete na www.farspolaz.cz, 603 542 619 a 732 461 680.

U poutí ještě zůstaneme. Na Cvilíně se od 10.00 koná pouť ke cti Neposkvrněného Srdce Panny Marie, od 10.30 ve Vršovicích pouť ke cti Nejsvětějšího Srdce Páně a od 13.00 pouť ke cti sv. Antonína z Padovy v Petřvaldíku.    

Sobotní večer nabízí dva koncerty. V kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova se uskuteční od 17.00 benefiční koncert Hradišťanu na opravy fasády věže kostela. Vystoupí na něm Jiří Pavlica & Hradišťan a koncertem bude posluchače provázet arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek, OSB. Vstupenky je možné zakoupit v infocentru. 

Druhý hudební zážitek čeká na návštěvníky od 18.00 v kostele Jana Křtitele v Písečné. Koncert 'Nejkrásnější Ave Maria', na kterém zazní 13x skladba Ave Maria od světových a českých skladatelů, provedou operní pěvkyně Olga Procházková a varhaník František Šmíd. Vstupné je dobrovolné.

A hudba bude znít také od 19.00 na Večeru chval - Pojď ke mně v místeckém kostele sv. Jakuba a od 19.30 i ve Staré Bělé, kde se koná Večer chval v boční kapli kostela sv. Jana Nepomuckého.  

Neděle 9. června      

Úctu k Božskému Srdci, která sahá až do starověku, vzdají věřící během poutí na několika místech:

  • v 7.00 a v 30 se koná odpust Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Hati
  • v 8.00 v Hodslavicích
  • v 10.00 v Komorní Lhotce, kde bude kazatelem P. František Boldy z Frýdku
  • v 10.30 v Nových Sedlicích
  • v 11.00 v Prchalově.

V neděli se bude také konat na Cvilíně pouť za uzdravení na přímluvu sv. Šarbela, mše svatá bude v 10.00 hodin.

A v 10.30 pouť ke cti Nejsvětější Trojice ve Velké Štáhli.    

Připomínáme také debatu na Slezské lilii o budoucnosti církve, na které budou diskutovat generální vikář Jan Czudek, biskupský vikář Daniel Vícha a zábřežský farář P. Vítězslav Řehulka. Beseda začíná ve 13 hodin v areálu za kostelem sv. Antonína v Kunčičkách.

Závěr víkendu bude patřit premiéře! Schola Alfa Štramberk, která je známá svým dílem „Carlo Acutis – Ajťák Boží“, zve na svůj další originální počin, a sice hudebně-duchovní pásmo Svatá Terezie – Růže z Lisieux. Uskuteční se od 16.00 v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku. Pásmo je věnováno sv. Terezii z Lisieux, která je jednou z nejvýznamnějších postav katolické církve. Její příběh a duchovní odkaz jsou inspirativní pro mnoho věřících.

 

Pin It