Ostrava – Biskup Martin David zve ostravsko-opavskou diecézi k modlitbě za oběti střelby na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Mše svatá za zemřelé i pozůstalé se uskuteční v sobotu 23. prosince v katedrále Božského Spasitele v Moravské Ostravě.

Mše svatá za oběti střelby na karlově univerzitě final

Tragická událost se promítla již v programu čtvrtečního večera biskupa Martina Davida. Měl totiž naplánovanou oslavu výročí sboru DATIO v Odrách. „Koncert začal za naprosté tmy modlitbou. Následovalo sólo na hoboj a pak do chrámu sv. Bartoloměje vstoupily zpěvačky se svíčkami. Byly to velmi silné momenty,“ vrací se ke čtvrtečnímu večeru biskup Martin. Večer také Biskupství ostravsko-opavské vysílalo živě na YouTube modlitbu za všechny oběti i pozůstalé.

Biskup Martin zve věřící ke společné modlitbě také v den státního smutku. Společná mše svatá se uskuteční v sobotu 23. prosince v 15:00 v katedrále Božského Spasitele. „Ostrava má velmi silnou zkušenost z podobně tragické události ve Fakultní nemocnici před čtyřmi lety. Chceme proto tady v Ostravě společnou modlitbou vyjádřit svou blízkost všem, kterým tato tragédie nečekaně vzala jejich blízké, chceme se modlit za všechny zemřelé a prosit o světlo naděje pro všechny v těchto těžkých chvílích,“ zve všechny zarmoucené biskup Martin David.

V pravé poledne by se také v sobotu 23. prosince měly rozeznít kostelní zvony na znamení modlitby, která lidi spojuje i v těžkých chvílích.

Pin It