Ostrava – V neděli 10. září se uzavřela letní soutěž ostravsko-opavské diecéze. Tzv. Léto s apoštoly úspěšně dotáhlo do konce bezmála padesát soutěžících. V pondělí 11. září biskup Martin vylosoval výherce hlavních cen.

IMG 2275

Navštívit devět chrámů v ostravsko-opavské diecézi zasvěcených apoštolům, najít tam razítko a vrátit se domů s jeho otiskem na hrací kartě. Tuto výzvu splnilo mezi 1. červencem a 10. zářím několik desítek soutěžících z různých koutů diecéze – z Jablunkovska, Hlučínska, Opavska a dalších oblastí. Soutěž, která začala na setkání rodin a dětí s biskupem Martinem na Prašivé, dnes zná své výherce.

Z odměny se mohl radovat úplně každý, kdo projel diecézi křížem krážem. Na všechny majitele vyplněných hracích kartiček čekalo v katedrále Božského Spasitele pexeso a stolní hra Poutník. Kromě toho biskup Martin v pondělí 11. září vylosoval, komu připadnou hlavní ceny.

Poukázky na lanovou dráhu vyhrávají Tadeáš S., Kristián P. a Tomáš V.

Na bobovou dráhu se mohou těšit Brigita J., Alfréd K. a Edmund Č.

Badatelskou tašku v ekocentru HUBERT na Hukvaldech mohou prozkoumat Anna Ch., Anna K., Barbora S. a Terezka R.

Gratulujeme všem výhercům, které brzy kontaktujeme! Děkujeme také za trpělivost v situacích, kdy jste na místě nenašli schránku nebo se jiné věci neodvíjely podle vašich představ. Jsme rádi, že jste i přesto dotáhli soutěžní putování do konce. Věříme, že jste s naší letní hrou prožili hezké chvíle, jak ostatně vyplývá z průběžných zpětných vazeb, které jste nám posílali. Jisté je, že jsme společně zase o kousek lépe poznali naši pestrou diecézi.

Mnohokrát také děkujeme všem, kteří nám se soutěží pomáhali. Každá schránka totiž měla svého správce, který se s ní nezřídka kvůli vandalství natrápil. Děkujeme tedy farníkům z Ostravy-Nové Vsi, Albrechtic u Českého Těšína, Lískovce, Spálova, Dolního Domašova, Slezských Pavlovic, Moravice, Hati a také Spolku svatých Janů z Opavy.

IMG 2284

Pin It