Branice – V polských Branicích se ve středu 24. května uskuteční Diecézní pouť Charit, při níž bude v bazilice sv. Rodiny sloužit mši sv. ostravsko-opavský biskup Mons. Martin David.

„Přijměte pozvání na Diecézní pouť Charit, prostřednictvím které chceme poděkovat všem, kteří mají blízko k Charitě a charitnímu dílu. Pouť se uskuteční ve středu 24. května v Městečku Milosrdenství v Branicích (Polsko),“ stojí na webu Diecézní charity ostravsko-opavské.

Branice jsou obec nedaleko Krnova, přes hraniční čáru sousedící se vsí Úvalno, a charitní poutníci se v ní nesetkají poprvé, učinili tak již v letech 2013 či 2017, v němž si připomínali 150 let od narození, resp. 70 let od skonu zakladatele tamníhi Městečka Milosrdenství, někdejšího olomouckého pomocného biskupa Josefa Martina Nathana.

Po příjezdu poutníků v 9.30 začne v 10.00 poutní mše sv. v bazilice sv. Rodiny, kterou bude sloužit ostravsko-opavský biskup Mons. Martin David. Spolu s ním stane u oltáře mj. P. Jan Larisch, jenž po skončení bohoslužby prosloví cca v 11.00 přednášku věnovanou biskupu J. Nathanovi, muži, jenž se o výstavbu branického Městečka Milosrdenství zasloužil, a o bl. R. Henkesovi, nedávno beatifikovaném mučedníku II. světové války. Po přestávce na občerstvení bude od 13.00 na programu komentovaná prohlídka muzea biskupa Nathana, chráněných dílen a baziliky, načež poutní den zakončí ve 14.15 modlitba v kostele Narození Panny Marie.

Plakátek.

 

 

Pin It