Ostrava - Vychází nové číslo diecézního zpravodaje OKNO. Tentokrát se barvou obálky stala fialová, což není náhoda. Prožíváme postní dobu a my přinášíme nejrůznější podněty k hlubšímu ponoření se do tohoto času. Farář z Ostravy-Zábřehu P. Vítězslav Řehulka se zamýšlí nad tím, jak doba postní souvisí s naším křtem. Věnujeme se ale také diecézní modlitební výzvě, příběhy využití Postní almužny nebo duchovním obnovám. Kříž jako symbol blízkosti pak v úvodníku představuje P. Martin Kieras. Otevíráme ale daleko širší paletu témat.

OKNO BREZEN a4

Vypravíme se třeba do hukvaldské obory. Její správce Milan Koutný se v rozhovoru ohlíží za čtyřmi dekádami, které strávil v hukvaldském podhradí a bere nás do zákulisí své práce. Okno se ohlíží také za karvinským Kurzem Filip a přináší fotogalerii ze Dne zasvěceného života v diecézi.

Časopis je k dostání ve farnostech a také v Karmelitánském knihkupectví v Ostravě. V druhé polovině měsíce se objevuje také elektronicky ke stažení zde

Pokud Okno ve svém okolí k dispozici nemáte, napište nám na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pin It