Ostrava – Zveme na seminář pro všechny, kterým záleží na předávání víry v naší aktuální situaci. Katechetické a pedagogické centrum našeho biskupství ho pořádá v sobotu 28. ledna v Ostravě.

viky202206111018

Snímek Viktorie Šupolová / Člověk a Víra

Dopolední seminář začíná 28. ledna v 9 hodin přímo v budově Biskupství ostravsko-opavského a povede ho mariánskohorský farář a konzultant Katechetického a pedagogického centra P. ThLic. Petr Smolek. Ten program poskládal z přednášky, skupinové práce i výměny zkušeností mezi účastníky. Počítá s tím, že většinu účastníků budou tvořit katechetky a katecheté, vítán je ale každý zájemce.

P. Smolek v úvodu propojí myšlenky papeže Františka o evangelizaci s nejnovějším vatikánským dokumentem o katechezi, který právě vyšel v českém překladu (Direktorium o katechezi). „Nemůžeme mít katechezi, která je přednáškou a o dialogu jen mluví,“ vysvětluje P. Smolek, kam bude seminář vést. „Jako křesťané máme být schopní dialogu se světem. Ničemu nepomůže křesťanství útočné, které se jen vymezuje proti okolnímu světu. Druhým pilířem pro evangelizaci je pevná identita nás křesťanů, která nám pomůže do dialogu vstoupit,“ shrnuje P. Petr Smolek. Program je naplánovaný do 13. hodiny a je třeba se přihlásit nejpozději do 26. ledna na webu doo.cz/prihlaska. Více informací o semináři ZDE.

katecheze v evangelizacnim poslani cirkve 1

Pin It