Ostrava - Sobota 18. června se nesla v duchu oslav a děkování. Je to již 20 let, kdy Středisko  VÝZVA, které je součástí Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě, pomáhá dětem a mladým lidem se zdravotním postižením a jejich pečujícím. 

Oslava začala v 10 hodin v kostele Svatého Ducha v  Ostravě-Zábřehu mší svatou, při které jsme poděkovali za uplynulých 20 let, za ty všechny, kteří střediskem prošli. A to jako zakladatelé, zaměstnanci, dobrovolníci a především jako jeho uživatelé. A také jsme prosili o požehnání pro další roky, které jsou před námi.


20letVYZVA 6


Od 13 hodin pokračoval program festivalem FANDÍME RODINĚ! v areálu Lékařské fakulty poblíž budovy centra. Pozvání přijali Lenka a Milan Svojanovští, kteří byli zakladateli střediska VÝZVA. A jak to vlastně tenkrát bylo? “Všechno začalo u našeho Jirky, a skrze jeho život se dějí mnohé krásné věci. Byl naší motivací, dělali jsme to pro něj a posléze pro lidi, které jsme potkali na této cestě. Ale uvědomili jsme si, že Jirka nás dovedl na křižovatku, kdy se naše motivace změnila. Dnes prožíváme svůj život sami za sebe, a přátelé, ať už jezdící nebo chodící, jsou jeho přirozenou součástí. Díky, Jirko, za tebe. Díky všem, kdo jste nám na této cestě pomohli nebo pomáháte. Bůh vám žehnej.”

Přišly mezi nás děti z moravského folklorního souboru Holúbek. Nádherné vystoupení připravila kapela Porubští trubači. Bylo velice povzbuzující vidět tolik mladých hudebně nadaných lidí. A opravdu jim to spolu ladilo. Velkým zpestřením bylo vystoupení Lvíčat, malých hasičů s JSDH Klimkovice. A velmi milým završením celého dne pak byl koncert vlídného písničkáře Pavla Helana.

Po celý den byla pro děti možnost navštívit tvořivé dílny, zajezdit si na Báječných kolech nebo rikši a nebo si zaskákat na skákacím hradu. Páry si mohly projít Manželské rande. A všichni bez rozdílu věku se pak mohli bohatě občerstvit a nakoupit v obchůdku, a tím podpořit činnost centra. Poprvé se nabízela možnost zakoupit si nová trička, takže v průběhu festivalu se jeho účastnici oblékli do nových barev. A moc to všem slušelo.

Den se opravdu vydařil. Velké díky patří všem, kteří oslavu připravili i těm, kteří přišli a společně s námi slavili. A nezbývá než se těšit na setkání na dalších akcích Centra pro rodinu a sociální péči.

Autor článku: Mgr. Radka Moricová

Foto: Lucia Petrújová/Centrum pro rodinu a sociální péči, z. s. 

Pin It