Diecéze – V týdnu 7. - 15. 5. proběhl již 14. ročník Týdne pro rodinu. Pro letošní rok bylo vybráno motto Rodina - tým pro život. Po celé České republice se konalo nespočet akcí zaměřených na rodinu. Také Centrum pro rodinu a sociální péči z Ostravy nezahálelo.

‚Týden‘ zahájili na Poutí rodin na Maria Hilf ve Zlatých horách. Společně zde s dalšími poutníky slavili mši svatou, kterou celebroval delegát ad omnia P. Jan Czudek. Po mši svaté pak byly pro děti připraveny tvořivé dílny, skákací hrad a hrátky s bublinami. „Rodiny mohly společně luštit rodinný kvíz nebo se občerstvit a dát si výbornou kávu. Především pak byl prostor pro setkání s druhými, čas pro modlitbu a vzájemné obohacení. Pouť byla zakončena společnou adorací,“ pochvaluje si specialista PR Radka Moricová.

V průběhu úterý a čtvrtka se konaly hned tři zajímavé přednášky. První, která proběhla přímo v budově Centra pro rodinu a sociální péči, se zabývala problematikou pěstounství.

Beseda byla obohacena zkušenostmi všech zúčastněných. Senioři zavítali na biskupství, aby si vyslechli přednášku Já a můj mozek ve stáří. A v pastoračním centru kostela Svatého Ducha v Ostravě Zábřehu proběhla přednáška o výchově.

Pomyslným zakončením celého týdne pak bylo Manželské rande. V Komenského sadech bylo pro manžele připraveno šest zastavení, která napomáhala k zamyšlení a zavzpomínání na začátek vztahu. Vzhledem ke krásnému počasí se tady zastavilo spoustu párů i celých rodin. Pro děti byly připraveny hlavolamy.

Během celého týdne se akcí Týdne pro rodinu zúčastnilo přes pět set lidí. Je moc dobře, že stále máme zájem budovat ten nejlepší tým, kterým je rodina.

V Týdnu pro rodinu proběhly i další aktivity. Centrum pro rodinu Kopřivnice zve manželské páry na procházku Májové manželské putování, která je stále aktuální, neboť ji mohou manželé využít až do konce května. Již tradičně pořádalo Týden pro rodinu také farnost Hlučín. Nabídli např. přednášky o výchově, chození a v sobotu 14. 5. ho zakončili Dnem pro rodinu.

Fotogalerie: Lucia Petrůjová

Pin It