Odry - První dvě ukrajinské studentky přijali na Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole sv. Anežky České v Odrách. V pondělí 14. března nastoupily do 1. ročníku Pedagogického lycea. O novince související s uprchlickou vlnou vyvolanou válkou na Ukrajině informovala ředitelka školy Pavla Hostašová. Církevní škola připravuje na středu 16. března benefiční koncert.


KoncertProUkrajinu


Na programu koncertu, který začíná v 18.00 hodin v kostele sv. Bartoloměje, se podílí nejen střední církevní škola, ale také žáci ze Základní školy Komenská Odry, dětské pěvecké sbory ZUŠ Odry a Základní školy Spálov. Zapojí se také hosté z řad místních hudebníků. Posluchače pozdraví starosta města Libor Helis a zástupce firmy Semperflex Optimit, s.r.o. Kocnert nabídne v přímém přenosu svým divákům televize Noe. Během vysílání na obrazovce poběží číslo účtu, kam bude možné přispět.

Studenti a pedagogové školy se na pomoci Ukrajině podílejí i vlastní materiální a finanční sbírkou. „Na konto Charity jsme odeslali 30 tisíc korun,“ upřesnila ředitelka Pavla Hostašová a dodala, že pomoc se projevuje i v osobní rovině. „Jedna naše nová studentka z Ukrajiny bydlí se svou šestičlennou rodinou u naší paní zástupkyně. To je moc krásné,“ dodala. S další novou spolužačkou se studenti školy seznámili přímo na ubytovně pro běžence.

„Když se naši studenti dozvěděli, že budou mít novou spolužačku, hned se vydali na ubytovnu. Způsobili tam malý poprask, když sdělili, že hledají pro ně zatím anonymní ukrajinské děvče svého věku. V ubytovně proběhlo pátrání a po chvíli se objevila slečna Alexandra, které se naši studenti ujali. Provedli ji městem, přivedli ji do školy i do ředitelny,“ popsala nadšení studentů pro integraci uprchlíků ředitelka Hostašová.

Plakát s programem koncertu ke stažení zde

Pin It