Opava - Symbolický šek na 177 tisíc korun převzal v sobotu 18. září v poledne od šéfa Okresního fotbalového svazu Opava Miroslava Zálohy ředitel Charity Opava Jan Hanuš. Takto skvěle skončila benefiční akce Sportovní den (nejen) pro klienty, kterou již počtvrté uspořádali společně Okresní fotbalový svaz Opava a Charita Opava. Vybraná částka, kterou ještě navýší peníze z kasičky na dobrovolné příspěvky, je určena pro mobilní hospic Charity Opava Pokojný přístav.


CharitaOpavaDenProKlienty


Sportovní dopoledne zahájil ráno René Černohorský za Okresní fotbalový svaz, který během přípravy akce oslovoval sponzory. Na výslednou částku 177 tisíc korun, která o šedesát tisíc korun přesáhla loňský výsledek, se díky této iniciativě složila řada firem, jednotlivců i obcí. Kromě Jana Hanuše a Miroslava Zálohy přivítal také senátora Herberta Paveru, který nad akcí stejně jako v předchozích letech přebral patronát.

Sportovní den (nejen) pro klienty je postaven na tom, že si mohou klienti různých sociálních organizací spolu s lidmi bez handicapu změřit síly ve velmi netradičních disciplínách. Pobavit se na hřiště v Kylešovicích dorazilo i díky příznivému počasí kolem tři sta lidí a do soutěží se zapojilo kolem devadesáti z nich. Na startu si vyzvedli lístek se seznamem úkolů a pak už si mohli vyzkoušet například jízdu na dvojkole, zvukovou střelbu, překážkovou dráhu na invalidním vozíčku a řadu dalších disciplín.

Pokud vše zvládli – a povedlo se to každému – dostali za odměnu speciální medaili, sladkou odměnu a navíc si mohli díky sponzorským firmám vylosovat další cenu, například čepici s baterkou, baťůžek, klíčenku, deštník, termosku či osušku.

Vítaným zpestřením dopoledne bylo skvělé vystoupení mažoretkové skupiny Banimo. To vedle všech přítomných rozproudilo také klientku sociální organizace Sírius Katku Slovákovou, která se k mažoretkám spontánně za velkého potlesku přidala. Z velmi povedeného dopoledne pod názvem Sportovní den (nejen) pro klienty se tak rázem stal také Mažoretkový den (nejen) pro mažoretky.

Autor: Ivo Mludek, Charita Opava

Pin It