Ostrava – K osobnímu obrácení každého věřícího a duchovní obnově farností a celé diecéze, která si letos připomene 25. výročí od založení, vyzývá biskup Martin David v pastýřském listu. Kněží jej věřícím přečtou při bohoslužbách 1. neděle postní místo kázání. Aby se jeho slova dostala k lidem ještě více osobně, biskup celý text dopisu přečetl před kamerou a video umístil na diecézní YouTube kanál.

Myšlenky pastýřského listu apoštolského administrátora diecéze vycházejí z postní výzvy „Obraťte se a věřte evangeliu“, která je úzce spjata s Popeleční středou a udílením popelce. Biskup Martin apeluje na věřící unavené pandemií, aby neustupovali z cesty poctivého křesťanství a hledali osobně i ve svých rodinách příležitosti k obnově duchovního života.

Apel postní výzvy „Obraťte se a věřte evangeliu“ směřuje také do farností, které vybízí k tomu, aby se u příležitosti 25. výročí diecéze podíleli na její proměně a obnově. „Samy okolnosti této doby ukazují, že bude potřeba mnohé dělat jinak. Nabídněme své osobní úsilí i společné nasazení ve farnostech,“ čte biskup ve svém poselství.

Celý text pastýřského listu je k dispozici ke stažení v českém a polském jazyce.

Video natočení v kostele sv. Václava v Ostravě je k dispozici na YouTube kanále diecéze.

 

 

Pin It