Opava – Audit renomované mezinárodní organizace WEEELABEX pro velké domácí spotřebiče úspěšně ukončila Charita Opava, respektive její Chráněné dílny. Charita Opava je mezi řadou evropských firem teprve sedmou českou firmou, která se stala držitelem tohoto prestižního auditu.

„Celkový výsledek auditu je velice dobrý a proto je Charita Opava doporučena pro certifikaci,“ uvádí v oznamovacím dopise auditor organizace WEEELABEX Daniel Pícha. Audit si zadala nezisková společnost Elektrowin, která provozuje kolektivní systém pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Patří mezi dlouholeté a důležité partnery Charity Opava, jejímž Chráněných dílnám dodává spotřebiče k likvidaci a přispívá tak k zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

„Děkuji všem zúčastněným za spolupráci a panu Schaffartzikovi gratuluji k vynikajícímu výsledku, kterému zejména pomohla i nová provozovna a související technické zázemí a samozřejmě také zkušenosti pracovníků,“ dodává Daniel Pícha s odkazem na nově zrekonstruované prostory, kam se nedávny sestěhovaly téměř všechny chráněné dílny Charity Opava.

S gratulací se připojila také provozní ředitelka společnosti Elektrowin Tereza Ulverová. „Mám velikou radost a panu Schaffartzikovi gratuluji,“ píše. „Ani na chvilku jsem nepochybovala, že by Charita Opava měla mít se získáním certifikátu problémy,“ doplňuje s uznáním. A uznání připojuje také předseda představenstva Elektrowinu Roman Tvrzník. „Připojuji se ke gratulaci p. Schaffazikovi. Obzvláště v dnešní hektické době je to obdivuhodný výsledek,“ uvádí a dodává, že je velmi rád, že se počátkem října mohl osobně zúčastnit slavnostního otevření nových prostor Chráněných dílen Charity Opava. „Nové prostory rozhodně prospěly ke zdárnému průběhu auditu,“ potvrzuje a svůj vzkaz uzavírá přáním, aby jeho spolupracovníci Charitě Opava aktivně pomohli s odbytem materiálů, které zvýší procento recyklace.

Zdroj: Charita Opava

Pin It