Ostrava - Od pondělí 8. června přichází na řadu další vlna uvolnění, která umožňuje účast na bohoslužbách a dalších akcích až do počtu 500 osob. Stále však platí zachování hygienických pravidel - především roušky, desinfekce a odstup. I přes tato opatření se v ostravsko-opavské diecézi připravují na závěr června jáhenská a kněžská svěcení. V sobotu 20. června bude apoštolský administrátor diecéze Mons. Martin David v ostravské katedrále Božského Spasitele udělovat svěcení trvalého jáhenství a o týden později v sobotu 27. června vysvětí biskup František Václav Lobkowicz dva jáhny na kněze. 

Jáhenské svěcení 20. 6.

Apoštolský administrátor diecéze Mons. Martin David v sobotu 20. června udělí jáhenské svěcení  dvěma ženatým mužům. Slavnost začíná v 9.30 hodin v katedrále Božského Spasitele v Ostravě.

Svěcení přijme Marek Chovanec z farnosti Panny Marie v Opavě a Petr Kozel z farnosti Místek.

Kněžské svěcení 27. 6.

V sobotu 27. června bude biskup František Václav Lobkowicz udělovat kněžské svěcení

dvěma jáhnům.

Svěcení přijmou Michal Krenželok z farností Božího Těla v Jablunkově a Jakub Lasák z farnosti Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu.

Bohoslužba s obřady svěcení začíná v 9.30 hodin v katedrále Božského Spasitele v Ostravě.

Primice novokněží 2. 7. a 4. 7.

Oba novokněze čekají po vysvěcení primice v rodných farnostech.

Novokněz Jakub Lasák bude mít primiční svatou v kostele Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu již 2. července. Bohoslužba začíná v 17.00 hodin.

Michal Krenželok bude celebrovat svou první mši svatou v Jablunkově 4. července.

Program začíná v 14.00 hodin v klášterním kostele sv. Josefa u sester alžbětinek.

Pin It