Praha - V sobotu 28. 3. bylo u pražského pomocného biskupa Karla Herbsta potvrzeno onemocnění  COVID 19. Byl převezen do pražské střešovické nemocnice na jednotku intenzivní péče. Jeho stav je vážný. Modleme se za jeho uzdravení. Podle informací České televize se do karantény uzavřel také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.  

"V pátek 27. března 2020 byl hospitalizován v nemocnici pod Petřínem na JIP emeritní pomocný biskup pražský Karel Herbst. Nejprve mu byl diagnostikován plicní nález a problémy se srdcem. V sobotu večer pak byl potvrzen pozitivní test na onemocnění Covid-19 a byl převezen  do Ústřední vojenské nemocnice. Jeho stav je vážný, modleme ze něj a jeho uzdraven!" O události informuje tiskové střediško České biskupské konference na www.cirkev.cz. V neděli 29. března byla zveřejněna zpráva, že se zdravotní stav biskupa Karla Herbsta stabilizoval. 

S koronavirovou nákazou se potýká také salesiánská komunita na Slovensku. O případu informovala tamní média již 21. března. Prvním katolickým knězem na Slovensku, jemuž lékaři testem potvrdili pozitívní test na koronavírus, je 54-letý salezián z řeholní komunity v Popradě-Veľkej. Kněz pochází z České republiky a měl pozitívní cestovatelskou anamnézu, když se 9. března vrátil do Popradu po několikadenní návštěvě v Čechách. V neděli 15. března mu během dne stoupala teplota a o dva dny později se podrobil testu v prešovské fakultní nemocnici. Protože jeho zdravotní stav nevyžadoval hospitalizaci, vrátil se do domácí karantény. Do karantény musela celá salesiánská komunita a každý, kdo se s nemocným po jeho návratu z České republiky na Slovensku setkal. 

Koronavirus zasáhl rovnět do jednání Generální kapituly salesiánů v italském Turíně, kde se následovníci Dona Bosca sešli letos na přelomu února a března, tedy v době, kdy nákaza v Itálii vypukla. Jednání muselo být o tři dny zkráceno. Hlavním představeným byl znovu zvolen don Ángel Fernández Artime. Více zde. 

 

Pin It