Stará Bělá – Téměř čtyři stovky výjezdů v souvislosti s orkánem Sabine mají na kontě hasiči Moravskoslezského kraje od nedělní noci do pondělního večera. Po celý den šlo o odstraňování spadlých stromů, v mnoha případech i o provizorní upevnění či stržení uvolněné plechové střešní krytiny. Jednou z nich byla plechová střešní krytina na kostele sv. Jana Nepomuckého ve Staré Bělé.

Dopravní nehody se zraněním způsobily popadané stromy ve Studénce, Dolních Tošanovicích a na Hukvaldech. Při jízdě přes Starou Ves nad Ondřejnicí si o spadlý kmen stromu prorazil kolo také řidič kamionu. Po jeho výměně však mohl nezraněn pokračovat dál v jízdě.

Výjezd v souvislosti s řáděním větru měli hasiči z Ostravy-Zábřehu v pondělí 10. února také kvůli uvolněnému plechu na střeše kostela ve farnosti Stará Bělá. „Uvolnil se asi tři metry dlouhý plech, který kryl atiku na přední části kostela a v tom vichru vlál jako prapor,“ uvedl místní farář Mons. Bohuslav Novák a dodal, že hasiči se k poškozenému místu dostali pomocí výsuvného žebříku a místo zajistili. Způsobena škoda bude řešena jako pojistná událost.

Větší škodu způsobila utržená střecha v Havířově z objektu na Majakovské ulici, která spadla na osm aut zaparkovaných na ulici 1. Máje. „Na zemi hasiči odklízeli trosky střechy z aut a na střeše připevnili volné části, pak se už do opravy střechy pustili pracovníci města,“ dodal k události mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Foto: Tomáš Lach, HZS MSK, www.hzsmsk.cz 

 

Pin It