Ostrava – Fotografický spolek Člověk a Víra pořádá od 12. 1. 2020 do 14. 2. v katedrále Božského Spasitele v Ostravě výstavu fotografií nejlepších snímků za uplynulý rok. Záštitu nad výstavou převzal biskup František Václav Lobkowicz a náměstek primátora města Ostravy Zbyněk Pražák.

Výstava bude zahájena 12. 1. v 10.30 hodin vernisáží, na kterou fotografové srdečně zvou širokou veřejnost. Po slavnostním zahájení bude možnost popovídat si s fotografy, autory vystavených snímků.

Fotografický spolek Člověk a Víra se vznikl v roce 2011. Díky preciznímu přístupu k práci, znalosti liturgie a fotografickým výsledkům si jeho členové dokázali vybudovat pevné místo v církevních strukturách. Těší se podpoře České biskupské konference, a jsou fotografy předních chrámů v Čechách i na Moravě.

Fotografové dokumentují důležité události v církevním prostředí v ČR s občasným přesahem do dalších zemí. Fotografie členů spolku jsou pravidelně publikovány v církevních i jiných periodikách, v knihách a na sociálních sítích. Spolek pořádá každoročně výstavy nejlepších fotografií zobrazujících život církve za poslední rok.

Pin It