Ostrava-Radvanice - V neděli 25. 8. se asi dvě stovky návštěvníků pobavily na Festivalu netradičních her. Prostor před kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie zaplnily hry neobvyklých jmen, jako např. Weikick nebo Jenga XXL. Odpoledne proběhlo v duchu, ve kterém organizátor Trendum, o.p.s., pracuje s mládeží, kněžími i dalšími lidmi působícími v církvi – v radosti z objevování.

„Přes technické problémy na začátku a bouřku, která přišla v samotném závěru, se akce podařila,“ hodnotí jeden z organizátorů Petr Tomis. „Akce naplnila naše očekávání, podařilo se přitáhnout účastníky nejen z Radvanic, ale i z jiných částí Ostravy a nedalekého Šenova a Havířova. Objevili se dokonce účastníci z loňského ročníku, kteří byli natolik nadšeni hrou Kubb, že si ji doma vyrobili a přišli se předvést, nakolik se zdokonalili, prostě nás v ní ‚roznesli‘,“ usmívá se.

Právě aktivizace místní komunity v Ostravě-Radvanicích byla (stejně jako snaha dát lidem možnost poznat možnosti k trávení volného času) hlavním cílem.

Nedělním odpolednem nabídka her nekončí, zájemci o ně mohou přicházet každé úterý od 17.30 do cca 20.30 do Centra TreFa na ulici Těšínská 236/244 v Ostravě-Radvanicích, kde pravidelně probíhá Klub deskových her.

Svoji činnost Trendum ovšem nezaměřilo pouze na mladé. V rámci programu Pastor +, což je vzdělávání a podpora kněží, pastoračních asistentů a katechetů, nabízí také další programy a supervize. Na podzim pro ně připravili například celodenní seminář na téma Média a pastorace, který povede P. Libor Všetula, SDB, a dvoudenní seminář Koučink v pastoraci pod vedením Tomáše Peška.

Více informací o akcích organizace Trendum, o.p.s., se dozvíte na: www.trendum.cz.

Fotogalerie: archiv Trendum o.p.s.

Pin It