Raduň – Kdo se v letních dnech vydá na výlet do Raduně na Opavsku, jistě si nenechá ujít prohlídku místního zámku. Právě v jeho prostorách však najde kromě stálé expozice také výstavu fotografií ze soutěže Charity Opava „Můj svět“, kterou zde v polovině července otevřel fotograf Jindřich Štreit.

„Charita Opava si zaslouží velké uznání. Stále totiž vzniká mnoho fotosoutěží, ale po dvou nebo třech letech většinou končí, protože jejich organizátoři ztratí motivaci, přestane je to bavit, vzdají to… V Opavě nejen že vytrvali, ale podařilo se jim z fotosoutěže MŮJ SVĚT, kterou hostí tento skvělý zámek v Raduni, vytvořit respektovanou a uznávanou událost.“

Těmito slovy otevřel v sobotu 13. července vernisáž 11. ročníku fotosoutěže MŮJ SVĚT, která během svého celoročního putování dorazila na zámek v Raduni, její patron Jindřich Štreit.

Jindřich Štreit také návštěvníkům představil knihu, která mapuje deset let fotosoutěže MŮJ SVĚT a ocenil invenci grafika Martina Feikuse, který se na ni podílel. Slavnostní odpoledne začalo v 15 hodin a kromě vernisáže fotosoutěže MŮJ SVĚT se v Raduni prezentovala také sochařská výstava Oly Sopčákové. Následovalo slavnostní otevření nové prohlídkové trasy zámku, která prezentuje přerod letního aristokratického sídla v moderní a celoročně obyvatelnou rezidenci s řadou technických vymožeností. Vše s grácií obstarala krásná kastelánka raduňského zámku Markéta Kouřilová.

Fotosoutěž MŮJ SVĚT pořádá již jedenáct let Charita Opava pod patronací prof. Jindřicha Štreita. Autory fotografií jsou zaměstnanci, dobrovolníci a klienti Charit celé České republiky. Fotografie jedenáctého ročníku budou v Raduni k vidění až do konce prázdnin, poté se výstava přesune do Žďáru nad Sázavou.

Zdroj: www.charitaopava.cz

Foto: Charita Opava

Na snímku je fotograf Jindřich Štreit s ředitelem Charity Opava Janem Hanušem.

 

Pin It