Ostava - Ředitelství Charity Ostrava opět sídlí na Kořenského ulici v Ostravě-Vítkovicích. Po půl roce se do zrekonstruovaných prostor budovy vrátily kanceláře vedení z provizorního sídla na Jedličkově ulici. Vila z roku 1925 prošla dílčí rekonstrukcí suterénu v roce 2015. Nyní se podařilo zvelebit celý objekt. Dům i kanceláře požehnal v pátek 21. června pomocný biskup Martin David. 

Charita Ostrava získala dům v roce 1994 a od té doby zde sídlí ředitelství této církevní neziskové organizace. "Ředitelství zabezpečuje řídící, správní a administrativní zázemí pro chod 21 sociálních a 2 zdravotní služby, které poskytuje zhruba 270 zaměstnanců a 70 externích spolupracovníků," uvedl mluví Charity Ostrava Dalibor Kraut a dodal, že prostory, které vedení Charity a další administrativní pracovníci užívali, byly technicky a prostorově nevyhovující. 

Po dílčí rekonstrukci, která v roce 2015 upravila suterén budovy na zázemí pro službu sociální rehabilitace lidí bez přístřeší, se koncem loňského roku pustila Charita Ostrava do opravy a přestavby zbytku objektu. Práce provedla stavební firma Ostravské stavby od listopadu 2018 do května 2019. Náklady na rekostrukci Charita Ostrava hradí z vlastních prostředků, které pocházejí z darů. 

Foto: Charita Ostrava

Pin It