Cvilín – Ve dnech 29. 6. – 4. 7. 2018 se bude na Cvilíně konat 22. františkánské setkání mládeže, určené pro mladé ve věku 15–30 let. Jde o dny radosti, reflexe a modlitby prožívané ve františkánském duchu. Akci organizuje Česká provincie řádu minoritů a přihlásit se na ni je možné nejpozději do 14. 6. 2018. 

 

Poprvé proběhlo FSM na tomto poutním místě v r. 1997. Prošly jím již stovky mladých a nejeden z nich se sem opakovaně vrací. Na programu budou při letošním ročníku opět mše sv., adorace, přednášky, skupinky či koncerty. Chybět nebude ani večer smíření, účastníky vždy dopředu vyhlížený. Jedním z přednášejících bude např. vedoucí Diecézního centra pro mládež královehradecké diecéze P. Tomáš Hoffmann a o koncertní složku se postarají písničkář Pavel Helan a slovenská skupina Lámačské chvály.

Téma letošního FSM zní: „Jako v nebi, tak i na zemi“ – „Sviťte jako hvězdy, které osvěcují svět“ (Flp 2, 15). Pořadatelé na svém webu k výběru tématu podotýkají: „Chceme společně poznávat, jak my můžeme budovat Boží království – budováním láskyplných vztahů – v konkrétních prostředích, kde žijeme, v našich rodinách, v našich školách, v našich povoláních, v našich bydlištích, v našich farnostech…“

Ubytování: spí se ve škole na karimatkách a ve spacácích, které si přineste s sebou z domu.

Přihlášky a další informace najdete na příslušném webu. Přihlásit se na FSM je možné nejpozději do 14. 6. 2018. Účastnický poplatek je 600,- Kč,  je v něm zahrnuta cena za ubytování a stravu (snídaně, oběd, večeře). Bližší informace obdržíte po přihlášení.

FSM lze nalézt také na facebooku (@FSM.MINORITE.CZ).

Pin It