Bílovec – Koncert na renovované varhany rozezní v sobotu 9. června kostel sv. Mikuláše v Bílovci. Nástroj se podařilo opravit v roce 125. výročí od jeho postavení krnovskou firmou Gebrüder Rieger/Bratři Riegrové. Náklady na opravu byly ve výši 1 097 590 korun a většina z nich se podařila získat z evropského projektu přeshraniční spolupráce. Bílovecká farnost našla do projektu partnera v polských  Glubczycích. Na rekonstrukci vahran přispělo také město Bílovec částkou 70 tisíc korun a farnost ve veřejné sbírce vybrala 68 028 korun.

Projekt s názvem „Příhraničními stopami neo-gotiky“ pomohl Bílovci s opravou vahran a polská farnost obnovila neogotický oltář Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v kostele Narození Nejsvětější Panny Marie v Glubczycích. Hosté z polského města nebudou chybět na slavnostním koncertu, který začíná v 16.00 hodin. Na varhany zahrají Radka Slaninová a Jiří Krátký. V rámci koncertu vystoupí za doprovodu komorního smyčcového orchestru Pěvecký sbor Bílovec pod vedením sbormistra Jiřího Šikuly.

Novogotický oltář v Glubczycích si přijedou bílovečtí farníci prohlédnout v pátek 22. června. Farnost uspořádala poutní zájezd. Prvním bodem programu je návštěva kostela Narození Nejsvětější Panny Marie v Glubczycích, kde bude v 11.00 hodin renovovaný oltář požehnán. Cestou zpět se poutníci zastaví také v „Městečku milosrdenství“ v Branicích nedaleko Krnova. Autobus odjíždí z Bílovce v 7.00 hodin. Přihlášky na bílovecké faře. Více www.farnostbilovec.cz

Pin It