Ostrava - Třídenní křesťanský hudební festival Slezská lilie začíná již v pátek 8. června v ostravské katedrále Božského Spasitele. Hudební večer zahájí v 18.00 hodin mše svatá, která bude sloužena za mládež. Mladým, ale i rodinám s malými dětmi bude věnován program před katedrálou. Na podiu vystoupí gospelový soubor Fusion Trojka Ostrava, dětský sbor Małe TGD a americké popové duo Divine Attraction.

V sobotu 9. června bude festival pokračovat tzv. "Nocí lilie". Program bude probíhat na třech místech. Od 16.00 hodin vystoupí v kostele sv. Václava kapela Hrozen, na ní naváží přednášky kněze Marka Orca Váchy a pastora Dana Drápala. Hlavní program bude však připravený před katedrálou Božského Spasitele. Od 18.00 hodin bude v kostele sloužena mše svatá za nadaci Betlém nenarozeným. "Předkapelou" muzikálu Jesus Christ Superstar bude Prague Cello Quartet, který rozezní struny v 19.00 hodin. Herci a zpěváci Národního divadla moravskoslezského budou na pódiu připraveni odehrát rockovou operu přesně ve 20.40 hodin. Všechno musí být na vteřinu přesné, protože současně s nimi rozezní své nástroje orchestr uvnitř budovy divadla.

V neděli 10. června bude festival pokračovat v Ostravě-Kunčičkách "Dnem andělů". Mše svatá bude sloužena od 10.30 hodin za 25 let Centra pro rodinu a sociální péči Ostrava z.s. Celebrovat ji bude pomocný biskup Martin David. Hudebně přijde program podpořit Chválová kapela od sv. Filipa a Jakuba ze Zlína. Na programu je také přednáška P. Libora Všetuly o vlivu médií na dnešní děti a mládež. Třešničkou na dortu pak ještě koncert Pavla Helana, který si zahraje společně s Prague Cello Quartetem.

Během festivalu Slezská lilie oslaví své 25. výročí Centrum pro rodinu a sociální péči a účastníci festivalu také podpoří Nadační fond Betlém nenarozeným. Z darů bude financován provoz Azylového domu pro těhotné ženy v tísni, který pomáhá dětem před narozením a jejich matkám.

Vstupné na program Slezské lilie je dobrovolné.

Více na http://slezskalilie.cz/2018/

Foto: Dětský sbor Małe TGD z Polska

Pin It