Ostrava – Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, které působí při Diecézní charitě ostravsko-opavské, vyhlásilo sbírku reflexních pásků pro Ukrajinu. Ochranné bezpečnostní prvky, které jsou u nás samozřejmostí, lidé v horských oblastech Zakarpatí nemají. Pásky za pár korun přitom dokáží zachránit život.

„Cesty na Ukrajině jsou mimo velká města často neosvětlené a to stejné platí pro chodce, kteří většinou nemají jinou možnost, než jít po krajnici. Jednoduché reflexní prvky, které jsou v odlehlejších oblastech na Ukrajině nedostatkovým zbožím, pak můžou mít i cenu života,“ uvedl Miroslav Hodeček ml., který sbírku koordinuje.

Impulsem k jejímu vyhlášení se stala dopravní nehoda, která stála život tří žen, které se vracely po tmě z kostela. „Tragickou nehodu měl minulý rok jeden z kněží na Zakarpatí. Když jel v noci v autě, nešťastně srazil a na místě zabil tři ženy. Cesta byla bez osvětlení a ženy nebyly nijak označeny,“ dodal Miroslav Hodeček. O události charitní pracovníky informoval bývalý frýdecký farář P. Anton Verbovský, který nyní působí v Korolevu na Zakarpatí.

Diecézní charita proto vyhlásila sbírku těchto reflexních pásků, jejichž pořizovací hodnota je pár korun a často slouží i jako reklamní předmět. Dárci je mohou přinášet až do 31. května na sběrné místo na sídlo Diecézní charity na ulici Kratochvílova 3 v Ostravě.

Kontaktní osoba:
Miroslav Hodeček ml.
Tel.: 734 792 048
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pin It