Vanuatu1Frýdek-Místek – Lašský smíšený pěvecký sbor z Bašky a pěvecký sbor Smetana z Frýdku-Místku zazpívá dnes v pátek 17. 4. ve frýdecké bazilice Navštívení Panny Marie. Benefiční koncert pod záštitou ostravsko-opavského biskupa začíná v 18.00 hodin. Dobrovolné vstupné podpoří misijní školu na ostrově Tanna v Oceánii, kterou poškodil tajfun Pam.

Vanuatu2Není náhodou, že právě pěvecký sbor z Bašky svým vystoupením podpoří misijní dílo ve městě Lowamaton. V misijní škole totiž jako učitel-misionář působí Dominik Maxmilián Ramík, který pochází z Bašky. Misijní aktivity v Tichomoří hned na začátku programu koncertu představí posluchačům jeho otec Pavel Ramík, který je trvalým jáhnem a kancléřem ostravsko-opavského biskupství.

Další minuty večera již budou patřit hudbě a zpěvu. Kromě dvou hlavních pěveckých těles zazpívá také sólistka Monika Dopitová za hudebního doprovodu Petra Strakoše. Bazilikou zazní také tóny dvou klarinetů, na které zahrají Jitka a Daniel Svobodovi. Z Frýdlantu nad Ostravicí do Frýdku dorazí smyčcový soubor Boromeo, který vede umělecká vedoucí Zdeňka Kalová.

Spojené pěvecké sbory, které společně s frýdeckou farností benefiční koncert zorganizovali, budou dirigovat Janina Ptaková a Hana Olková. O hudební doprovod se postará Petr Strakoš. Koncert bude moderovat Daniela Navrátilová.

Vanuatu3Vstupné na představení je dobrovolné. Výtěžek bude věnován na obnovu misijní školy a internátu v Lowanatomu na ostrově Tanna v souostroví Vanuatu, kterou 13. 3. 2015 poškodil tajfun Pam. Budovy školy i internátu jsou beze střech a vnitřní vybavení je zničeno tropickým lijákem doprovázejícím cyklon. Škola může spoléhat jen na zahraniční dary, neboť rozpočet vanuatského státu nepokryje ani část nejnutnějších oprav po cyklonu.

Přidejte se k nám a pomozte obnovit výuku v této škole! Svůj dar můžete převést na bankovní účet 2200234185/2010 nebo v hotovosti předat správci farnosti Frýdek P. Antonu Verbovskému. Pokud si přejete být osobně informováni o využití vašeho daru, připojte prosím svou e-mailovou adresu, nebo jiný kontakt. Děkujeme vám!

Za studenty misijní školy v Lowanatom pořadatelé koncertu.

Jak řádil tajfun Pan v polovině letošního března na souostroví Vanuatu v Oceánii si můžete prohlédnout ve fotogalerii na serveru Lidovky.cz.

FOTO: Dominik Maximilián Ramík

Pin It