Pochod2015Praha - V sobotu 21. března 2015 prošel centrem hlavního města již 15. ročník Národního pochodu pro život. Letos se jej podle odhadu Policie zúčastnilo asi 1500 účastníků. Cílem akce bylo upozornit na stále přetrvávající bezpráví, které je pácháno na více než 23 tisících dětech, jež jsou ročně usmrceny umělým potratem. Národní pochod pro život má podporu řady osobností politického a náboženského života a českých i zahraničních organizací.

Před Národním pochodem pro život sloužil kardinál Dominik Duka mši svatou ve zcela zaplněném kostele sv. Jiljí v Husově ulici. Vlastní Pochod pro život začal krátce po druhé hodině odpolední na Mariánském náměstí u pražského Magistrátu. V krátkém programu vystoupili např. Jitka Chalánková, Nina Nováková, Tomáš Zdechovský, promluvil též Tomio Okamura. Ten na začátku svého projevu označil ochranu lidského života za samozřejmost a zdůraznil nutnost politické podpory rodiny, založené na manželství muže a ženy. Všichni poděkovali účastníkům za jejich vytrvalé úsilí, se kterým se snaží pomoci ke změně v oblasti umělých potratů.

Přítomní politici podpořili také letošní apel pochodu, který upozorňuje na realitu mnohých českých žen, jež jsou k potratu donuceny. V dopise premiéru Sobotkovi, který organizátoři jménem všech účastníků pochodu bezprostředně po akci zasílají, je mj. uveden požadavek na vypracování strategie pomoci těhotným ženám a podpory rodin, zvláště v případě očekávání narození třetího dítěte, a vytvoření legislativních podmínek pro ochranu lidského života od početí.

Text a foto: Prolife.cz

Pin It