Praha - Na základě oficiální žádosti Úřadu vlády ČR se Česká biskupská konference připojuje k rozhodnutí vlády ČR ze dne 4. března 2015 uctít památku obětí střelby v Uherském Brodě. Duchovní správci jednotlivých farností jsou vyzváni, aby nechali ve čtvrtek 5. března 2015 ve 12.00 po dobu dvou minut a dvaceti sekund rozeznít kostelní zvony. V tutéž dobu se v zemi rozezní sirény.

K událostem minulého týdne se vyslovil generální sekretář České biskupské konference Mons. Tomáš Holub: „Rád bych vyjádřil svou hlubokou lítost nad otřesným útokem v Uherském Brodě a zmařenými životy přítomných obětí. Všem zarmouceným rodinám a přátelům chci vyslovit upřímnou soustrast a ujistit je svou blízkostí, modlitbou a přáním, aby se jednou se svými blízkými díky Božímu milosrdenství opět shledali.“

Projevy soustrasti a kondolence vyjádřil pozůstalým a starostovi města Uherský Brod také olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Střelba třiašedesátiletého útočníka v Uherském Brodě si v úterý 24. března vyžádala osm obětí. Útočník následně obrátil zbraň proti sobě.

Pin It