Javorník - O deset , dvanáct a čtrnáct procent hlásí nárůst výnosu Tříkrálové sbírky Charity Bohumín, Studénka a Javorník. Sečteno má také Charita Krnov, kde mají nárůst o 5 %. První byli hotoví se sčítáním obsahu 114 plastových pokladniček na Jesenicku, kde působí Charita Javorník. Štědří dárci v tomto regionu věnovali v prvních lednových dnech na charitní projekty 489 915 korun.

Charita Javorník za vykoledované peníze plánuje koupit za 45 tisíc korun sprchovací lůžko do Domova pokojného stáří sv. Hedviky ve Vidnavě, kde plánují za více než sto tisíc také částečnou výměnu oken. Stravovací tabletový systém za třicet tisíc korun chtějí pořídit pro klienty Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku. Peníze pomohou Charitě Jarovník také se splátkami na auto pro Charitní ošetřovatelskou službu. „Velmi děkuji všem koledníkům, spolupracovníkům a zejména obětavým dárcům, kteří v letošním roce přispěli. Výsledek je pro nás velkým a příjemným překvapením. Je to pro nás známkou toho, že naší práci věříte a důvěřujete nám,“ vyjádřila radost nad výsledkem letošního koledování ředitelka Charity Javorník Helena Paschkeová.

Z výsledku se radují také v Charitě Studénka, kde se počítání zastavilo na částce 563 047 korun. Ve svých záměrech počítali s částkou 300 tisíc korun, kterou rovnoměrně rozdělí na tři projekty. Podporu si zaslouží volnočasové aktivity dětí z obcí, kde se sbírka realizuje, činnost pečovatelské služby a nakoupeny budou také další zdravotnické a kompenzační pomůcky.

Desetiprocentní nárůst vykoledované částky oproti roku 2014 zaznamenala letos Charita Bohumín. Z výnosu 320 504 korun se do jejich projektů vrátí 65 % z této částky. Za padesát tisíc korun bude zastřešen vstupní prostor budovy Noclehárny sv. Martina, stejná částka pomůže s instalací rehabilitačních povrchů a pomůcek v relaxační zóně Charitního domu pokojného stáří sv. Františka. Třicet tisíc korun z letošního koledování podpoří provoz nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší.

Charita Krnov je čtvrtá ve sčítání obsahu pokladniček. V pondělí 19. 1. byly zveřejněny její letošní výsledky. Vykoledování 390 605 Kč, což je o 5 % více než v loňském roce. Mezi její záměry patří udržení služeb v odlehlých částek Krnovska a v obci Zátor. Částkou 50 tisíc korun hodlají podpořit provoz nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Zvídálek. Stejně vysoká částka podpoří Dům dobré vůle Žáry, který Charita Krnov provozuje od podzimu loňského roku a 80 tisíc pomůže Dennímu stacionáři Charity Krnov, který slouží seniorům a hendikepovaným. 

Jak jsou na tom s výsledky koledování další Charity v diecézi najdete na www.trikralovasbirka.cz.

Pin It