Odry - Již 17. ročník Celostátní přehlídky zájmové umělecké činnosti studentů církevních škol bude v Odrách ve dnech 23. – 25. března 2010 hostit Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České. Přehlídka bude zahájena v 8.00 v kostele svatého Bartoloměje při mši svaté a poté v 9.30 v dělnickém domě. Zahájení se tradičně účastní zástupci zřizovatele školy z Biskupství ostravsko-opavského, zástupci města Odry i Moravskoslezského kraje, účast na přehlídce přislíbila také paní poslankyně Michaela Šojdrová a pan poslanec Jiří Carbol, kteří studenty církevních škol přijíždí pozdravit pravidelně.

 

Zúčastněné školy:

I letos očekáváme studenty z necelé dvacítky církevních škol, z arcibiskupských a biskupských gymnázií i odborných pedagogických a zdravotnických středních škol z celé České republiky – z Prahy, Českých Budějovic, Hradce Králové, Brna, Letovic, Velehradu, Prostějova, Kroměříže, Třebíče, Olomouce, Ostravy a těšíme se také na malé hosty z církevních základních škol z Prahy, Kroměříže, Ostravy a letos poprvé také z Olomouce.

Přehlídkový program bude probíhat 3 dny a studenti a děti vystoupí v kategoriích divadelních, recitačních, hudebních a tanečních. Naplánováno je asi 60 vystoupení. Tato vystoupení bude sledovat odborná porota a každý den se budou konat 2 hodnotící semináře. Přehlídka pak vyvrcholí ve čtvrtek 25.3. 2010 závěrečnými galaprogramy sestavenými z nejlepších čísel.

 

Doprovodný program a program závěrečného dne:

Přehlídku budou doprovázet další kulturní programy, v úterý 23.3. v 19:00 hodin jsou všichni srdečně zváni do kostela sv. Bartoloměje v Odrách, kde se bude konat divadelní představení Víti Marčíka „Moravské Pašije“.

 

Poslední přehlídkový den, ve čtvrtek 25.3. je již tradiční skladba programu:  na dopolední blok vystoupení navazuje ve 14:30 mše svatá, 16:00 malá opožděná vernisáž s panem fotografem Jindřichem Štreitem, 17:00 odpolední galaprogram, 19:00 slavnostní galavečer, 21:30 noční  galaprogram.

 

Hosté:

Na slavnostních galavečerech jsou očekáváni milí hosté: zástupci Biskupství ostravsko-opavského, Arcibiskupství olomouckého, zástupci města Odry, Moravskoslezského i Olomouckého kraje a milí hosté z Poslanecké sněmovny a z řad sponzorů školy.

 

Finanční granty:

O podporu této akce jsme prostřednictvím grantů žádali na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, na Ministerstvu kultury a u krajského úřadu Moravskoslezského kraje - tyto granty jsou ještě v jednání. Za výraznou pomoc děkujeme Biskupství ostravsko-opavskému, Arcibiskupství pražskému, Arcibiskupství olomouckému, Biskupství česko-budějovickému, Biskupství brněnskému, městu Odry a rodičům žáků naší školy.

Ing. Pavla Hostašová, ředitelka Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České, Odry

Pin It