ikona_katydPraha - Z roku 2010 brzy uplyne deset týdnů a do schránek předplatitelů a do kostelů české i moravské církevní provincie dorazilo desáté číslo KT. Novinkou je v KT příloha, v níž svou spiritualitu i činnost představují augustiniáni. Příloha Vezmi a čti bude v listu českých a moravských diecézí vycházet pravidelně.

Reportér domácího zpravodajství se vypravil spolu s kněžími na jejich pouť, která připomněla 60. výročí a památku komunistickou zlovolnou mocí umučeného spolubratra P. Josefa Toufara. KT se také podařilo zjistit, jaké byly letošní postní exercicie našich biskupů. KT zaznamenal jednu zajímavou skutečnost: zatímco v Praze u sv. Haštala hledají archeologové ostatky sv. Anežky, na druhém konci republiky přicházejí lidé, aby se v tichosti poklonili jejich části, kterou získal kardinál František Tomášek ze Španělska, kam původně doputovaly v 16. století.

Zahraniční rubrika přináší rozhovor s ředitelem TV Noe P. Leošem Ryškou, navrátivším se v roli reportéra a dokumentaristy ze zaoceánského Ekvádoru. Tematická dvoustrana se při příležitosti výročí úmrtí Aloise Jiráska pokouší uvést na pravou míru některé mýty, které tuto osobnost opřádají. Odpovědny se mj. zaměřily na problematiku nezaměstnanosti. Stránka kultury pak upozorňuje na knihu jednoho z redaktorů KT – Aleše Palána o Vladimíru Zábrodském Skutečný příběh hokejové legendy.

Více na www.katyd.cz a v Katolickém týdeníku, který naleznete ve své poštovní schránce či ve vašem kostele.

PŘÍŠTĚ: POLITICKÉ PROCESY PADESÁTÝCH LET

Přílohy: 750 LET KOSTELA SV. MOŘICE V KROMĚŘÍŽI

Perspektivy a TV příloha

HLASUJTE V ANKETĚ NA www.katyd.cz:

Je podle vás Alois Jirásek protikatolický spisovatlel?

Pin It