Praha - Perspektivy, které jsou tentokrát přílohou KT, přinášejí rozsáhlý bilanční rozhovor s odcházejícím arcibiskupem pražským kardinálem Miloslavem Vlkem. Které knihy z loňska stojí za přečtení? Právě na tuto otázku  odpovídá tematická příloha DOBRÁ KNIHA 2009, která halí nové vydání KT.

Domácí zpravodajství si všímá historicky první oficiální návštěvy Dominika Duky v Praze v roli pražského arcibiskupa. Vedle svého předchůdce, kardinála Miloslava Vlka, se sešel také s prezidentem Václavem Klausem.

Rubrika též přibližuje kurzy Alfa, nástroj evangelizace i u katolíků. V zahraničí zaznamenal KT ústup katolické rodiny Kennedyů z americké politiky, kde rodinní příslušníci působili po 63 let. Zajímavostí, kterou jsme zachytili, je i osud někdejší olympijské závodnice: stala se řeholnicí.

 

KT přibližuje v exkluzivním rozhovoru také situaci a bezprostřední postřehy z Haiti. Nabízí je humanitární pracovník Oldřich „Olaf“ Pospíšil. „Knihy mého života“ představuje tematická dvoustrana. Zní moderní hudba i z Vatikánu? Právě na tuto otázku odpovídá stránka kultury.

Více na www.katyd.cz a v Katolickém týdeníku, který naleznete ve své poštovní schránce či ve vašem kostele.

Naše čtenáře, kteří nejsou dosud předplatiteli KT, si dovolujeme upozornit, že od příštího čísla nabízíme roční předplatné se speciálním dárkovým bonusem!

 

PŘÍŠTĚ: ALOIS JIRÁSEK – 80 LET OD SMRTI SPISOVATELE

Je Jiráskovo Temno skutečně tak temné?

Příběh: přežil jednu z prvních operací srdce u nás

Přílohy: NOVINKA Vezmi a čti – příloha o augustiniánech

Rodinná příloha DOMA

 

HLASUJTE V ANKETĚ NA www.katyd.cz:

Fandíte u televize českým olympionikům?

Pin It