Ostrava – Uprostřed Svatováclavského hudebního festivalu, který od 1. do 28. 9. nabízí tři desítky koncertů po celém Moravskoslezském kraji, čeká Ostravu ještě jedna hudební událost navíc. Charita Ostrava zve ve středu 17. 9. své příznivce a sponzory na benefiční koncert „Sešli se, aby pomohli“. Program začíná v kostele Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu v 19.00 hodin.

Výtěžek z benefičního koncertu „Sešli se, aby pomohli...“ bude letos věnován na podporu rekonstrukce Charitního střediska Michala Magone na Dubině. Nízkoprahové zařízení nabízí dětem a mládeži, kteří žijí na největším ostravském sídlišti, smysluplné využití volného času. Středisko funguje již od roku 1996 a jen za loňský rok jej navštívilo téměř sedm tisíc dětí.

V kostele Sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu v programu koncertu vystoupí sopranistka Eva Dřízgová - Jirušová s orchestrem Camerata Janáček, slovenská zpěvačka Sima Martausová se saxofonistou Michalem Žáčkem a ArcelorMittal Gospel s kapelou Ezyway. Koncert vysílá v přímém přenosu TV NOE, programem provede moderátor Jiří Jekl.  

Záštitu nad koncertem převzali:
Mons. František V. Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský
Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje
Ing. Petr Kajnar, primátor statutárního města Ostravy

Celý výtěžek vstupného bude využit v rámci povolené veřejné sbírky na podporu rekonstrukce Charitního střediska Michala Magone - nízkoprahového zařízení pro děti a mládež.

Vstupné 200,- Kč a 100,- Kč  (sleva pro děti do 15 let, studenty, ZTP a ZTP/P; hlediště na kůru)

Předprodej vstupenek:
Ostravský informační servis, (Jurečkova 1935/12, OV),
Caritas Karmelitánské nakladatelství, (Puchmajerova 10, OV),
Charita Ostrava (Kořenského 17, OV).

Pin It