Ostrava  - Klub Ámos při Centru pro rodinu a sociální péči pozval na 25. a 27. března do Ostravy Teátr Víti Marčíka s jeho novou inscenací „Moravské pašije.“ Představení se uskuteční vždy od 19.00 hodin v Klubu ÁMOS na Výstavišti Černá louka v pavilonu C.

 „Moravské pašije“ chtějí přispět k obnovení tradic hraných pašijí. Víťa Marčík přichází s pašijemi, které ztvárnil svým osobitým způsobem – lidovou formou, jako vypravěč a loutkář. Vážné téma hraje komediant, který u všeho byl, vše viděl a díky jeho vyprávění bude i divák vtažen do tohoto příběhu. Scénu tvoří stará rozbitá Boží muka. Loutky vyřezala Víťova žena Eva, která se podílela na přípravě celého představení.

Tradice pašijí se vytrácí a nebo zůstává jen v kostelích (jsou čtené nebo zpívané na Květnou neděli a Velký pátek). Přitom pašije – příběh o utrpení a smrti Ježíše Krista – mají velkou a bohatou historii. V každé obci se před Velikonoci pašije hrály, zpívaly, ztvárňovaly. V historii nacházíme krásná hudební díla a divadelní představení, jež se věnují tomuto tématu J. S. Bach, B. Martinů a další.

Vstupné na představení 100 Kč, děti do 15 let 50,- Kč.

Centrum pro rodinu a sociální péči o.s. marcik_pozvanka

Kostelní nám. 2

728 02  Ostrava 1

Tel.: +420 552 301 477

GSM: +420 775 244 296

ICQ: 248 768 593

Skype: Jana.Prais

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.prorodiny.cz

 

Pin It