Poslední zprávy

Prašivá - Centrum pro rodinu a sociální péči ve spolupráci s Biskupstvím ostravsko-opavským zve 1. července na setkání dětí a rodin s biskupem Martinem Davidem na hoře Prašivá. Dopolední program se mší svatou bude zahájen v 10.00 v areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách. Následuje pěší pouť rodin na horu Prašivá, kde bude připraveno několik desítek interaktivních stanovišť s jednotným tématem „Společně na cestě“. Odpolední program bude ukončen v 15:30 požehnáním.

 

Radhošť - V sobotu 2. července začíná v kapli na Radhošti zasvěcené sv. Cyrilu a Metodějovi program letošních sobotních poutí, při nichž bohoslužby zajišťují jednotlivé farnosti. Hned v úterý 5. července se zde uskuteční hlavní pouť ke cti svatých soluňských bratří - mše sv. budou slouženy v 9.30, 11.00, 14.00. 

„Ty, Pane, jsi moje jediné dobro.“ Takový je dnes responzóriový verš žalmu. O čem mluví? Jedná se zde o nastavení srdce. V našem životě je totiž mnoho dober. Učím se je v této době vidět ve všem, co se děje při opravě našeho bydlení. Jak se všechno skládá, jak se Bůh o všechno stará!

Ostrava – Mši svatou pro neslyšící bude v neděli 26. června v kostele Krista Krále v Ostravě-Svinově sloužit ve znakové řeči P. Felix Mária Žiška z Uherského Hradiště. Bohoslužba začíná v 14.30 hodin. Po jejím skončení bude připraveno na faře posezení.

Ostrava - Stadlerovo klarinetové kvarteto v novém obsazení se představí na trojici koncertů v rámci Hudebních výletů realizovaných Svatováclavským hudebním festivalem. Zazní díla J. S. Bacha, Farkase či Albinoniho, společně se sólistou ostravské opery Národního divadla moravskoslezského Martinem Gurbaľem pak uvedou jako vrchol koncertu Dvořákovy oblíbené Biblické písně v unikátní úpravě pro čtyři různé klarinety a bas (aranž Aleš Pavlorek).

Koncerty budou 28., 29. a 30. června v Brušperku, Fulneku a Ostravě.

Letošní prázdniny opět nabízejí možnost absolvovat duchovní cvičení. Jejich nabídku přinášíme v tomto článku. Nezapomeňte přitom, že je třeba se na exercicie přihlašovat dopředu, už jen proto, že mohou být dříve nebo později obsazeny.

Ostrava - Sobota 18. června se nesla v duchu oslav a děkování. Je to již 20 let, kdy Středisko  VÝZVA, které je součástí Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě, pomáhá dětem a mladým lidem se zdravotním postižením a jejich pečujícím. 

Oslava začala v 10 hodin v kostele Svatého Ducha v  Ostravě-Zábřehu mší svatou, při které jsme poděkovali za uplynulých 20 let, za ty všechny, kteří střediskem prošli. A to jako zakladatelé, zaměstnanci, dobrovolníci a především jako jeho uživatelé. A také jsme prosili o požehnání pro další roky, které jsou před námi.

Frýdek-Místek - Od pátku 24. do neděle 26. června se v Místku uskuteční již 14. ročník Sborových hudebních dílen Místek, které organizuje MUSICA TEMPLI, spolek pro studium duchovní hudby. Zpěváci a muzikanti pod odborným vedením společně nacvičí vybrané sborové dílo, které pak na závěrečném koncertě představí veřejnosti. Vystoupení bude v neděli v 15.00 v kostele sv. Jana a Pavla v Místku.

Opava-Jaktař - Máte rádi fotbal? Přijďte fandit na zápas mezi farnostmi Opava a Hradec nad Moravicí. Utkání obou týmů můžete sledovat na orelském hřišti v Opavě-Jaktaři v sobotu 25. června. Výkop je stanoven na 14.00 hodin a hráčům obou týmů na zahájení hry požehná delegát ad omnia P. Jan Czudek. Součástí odpoledne je také občerstvení. Bude se grilovat, čepovat pivo Rohan, kávu uvaří Betty Café a nebude chybět ani muzika. Farníci obou týmů mají napéct dobroty ke kávě.

Liturgická čtení této neděle jsou typickým příkladem toho, jak pro nalezení souvislostí mezi nimi je třeba je číst – v rámci přípravy na slavení Eucharistie – ve změněném pořadí.

Jako první se podívejme na evangelium. Petr vyznává, že Ježíš je očekávaný Mesiáš. Učitel pak mluví o svém utrpení, smrti a zmrtvýchvstání. Evangelista Lukáš přidává ještě slova o tom, že kdo si chce život zachránit, musí ho ztratit.