Vězeňská duchovní služba je sborem vězeňských kaplanů, které pověřila jejich církev jako oblast působením vyslovila souhlas Rada pro duchovní službu ve věznicích a ústavech. Kaplani jsou zaměstnanci Vězeňské služby, jsou převážně členy VDP a patří do deseti různých církví. Působí ve 23 věznicích a vazebních věznicích.

Vězeňští kaplani ve Vězeňské službě ČR - Vězeňská duchovní služba (VDS) z řad kněží a jáhnů ostravsko-opavské diecéze:

P. Mgr. Václav Gandera , VV Ostrava, tel.: 595 139 394, mobil: 731 625 721, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

P. Mgr. Marek Andrzej Pawlica , Opava, mobil: 737 473 478, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Seznam všech vězeňských kaplanů v České republice .

Vězeňská duchovenská péče je dobrovolným sdružením křesťanů – duchovních i laiků, kteří byli vedením svých církví pověřeni duchovenskou službou ve věznicích a vazebních věznicích Vězeňské služby České republiky av obdobích zařízení pečujících o adaptaci vězňů a propuštěných nebo se jiným vhodným způsobem podílejí na činnosti vězeňské duchovenské péče v s cílem a zásadami VDP a byly schváleny výkonným výborem VDP.

Další kněží ostravsko-opavské diecéze, kteří se věnují pastoraci vězňů:

P. Mgr. Marek Jargus

P. Miroslav Straka

P. Mgr. Martin Pastrňák, O.Cr.

 

 

 

 

Pin It