Katechetické a pedagogické centrum koordinuje a metodicky vede katechetickou činnost v ostravsko-opavské diecézi. Spolupracuje se školskými zařízeními a dalšími organizacemi zabývajícími se vzděláváním a formací.
Dělí se na dvě střediska (která spolupracují na činnostech a projektech se vzájemným přesahem):

Služba farnostem – středisko se zabývá výukou náboženství v diecézi, přípravou ke svátostem a katechezí.

Služba školám – středisko organizuje vzdělávací semináře pro pedagogy akreditované v systému DVPP u MŠMT ČR a připravuje a koordinuje vstupy do výuky základních škol s křesťanskými tématy za účelem porozumění křesťanství a vytváření postojů tolerance.

katech18

Vedoucí KPC

Mgr. Šárka KoflerováTel.: 597822233E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedoucí pastoračních projektů KPC

Mgr. Lenka BakalováTel.: 597822234E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Barbora HoloubkováE-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Markéta KorpasováTel.: 597822233E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

 

Biskupství ostravsko-opavské
Katechetické a pedagogické centrum
Kostelní nám. 1
728 02 Ostrava 1
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://kpc.doo.cz/

Pin It