Jeseník - Na víkendové setkání mládeže do Jeseníku dorazilo v pátek 31. 3. pět set chlapců a děvčat z celé diecéze. Hostitelem akce se letos stal nejvzdálenější děkanát od Ostravy, který navíc patří do Olomouckého kraje. Po přenocování v místní základní škole rozbalily skupinky mladých prapory jednotlivých děkanátů a zamířily po ranní katechezi na téma „Víra v mém životě" na mši svatou do kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Hlavním celebrantem byl místo biskupa Františka Václava Lobkowicze, který na setkání dohlížel z lázeňského pobytu v Karlových Varech, spirituál kněžského semináře v Olomouci P. Jan Szkandera. Hudbou a zpěvem doprovázela bohoslužbu Jesenická kapela.


Program setkání byl nabitý. Po pauze na oběd přišla řada na workshopy. V nich se mládež seznamovala s oblastmi, v nichž mohou křesťané aktivně působit. Hovořilo se o roli křesťana v politice, o evangelizaci, letních táborech SummerJob, pomoci v pohraničí, salesiánských misiích mezi Romy, ale také o smyslu nemoci a utrpení, lásce a sexualitě. Kdo měl chuť na skutečně tvořivou dílnu, vyráběl z barevných korálků růžence.


Sluncem zalité odpoledne pořadatelům umožnilo naplno rozvinout potenciál lázeňského města ke stopovací hře, která skupinky mladých přivedla až k Prissnitzovým pramenům. V sobotu večer čekalo na dorost diecéze překvapení.

„V rámci společného programu se uskutečnilo telefonické spojení s otcem biskupem, který účastníky setkání pozdravil, a ti tento pozdrav ocenili mohutným potleskem. Otec biskup také mládeži poslal z lázní dopis, v němž vybízí k radostné službě bližním,“ sdělil generální vikář Martin David, který po skončení nedělní mše svaté ohlásil místo budoucího setkání. V roce 2018 budou mladí poznávat farnost Hlučín.

Foto: Pavel Zuchnický

Pin It