Ostrava – Červnové vydání diecézního zpravodaje OKNO informuje o Noci kostelů, nové zahradní kapli v Domově Sluníčko v Ostravě-Vítkovicích nebo diecézním setkání seniorů. Novinky z oblasti církevního hospodaření dokumentuje zpráva o novém parkovišti na Hukvaldech nebo přístavba Církevní základní školy sv. Ludmily v Hradci nad Moravicí.

Farnost, kterou redakce OKNA tentokrát představuje, leží na úpatí Lysé Hory. V Borové-Malenovicích působí salesián P. Petr Hrubiš, SDB a dal nám nahlédnout do staré farní kroniky. První zápis je v ní v latině a byl zapsán v roce 1780, tedy v posledním roce vlády císařovny Marie Terezie.

Tématem čísle je událost, která zaměstnává zejména německé pallotiny. Jejich rodák a člen řádu P. Richard Henkes, bude 15. září 2019 blahořečen a v aktuálním vydání se čtenáři dozví o přípravách na tuto událost. Součástí tématu je pastýřský list biskupa Františka Václava Lobkowicze, který byl čten v kostelích v neděli 26. 5.u příležitosti výročí narození P. Henkese.   

Do kulturní rubriky jsme zařadili informaci o novém CD Scholy Bigy, které má názve „Radostí jsi mou…“ a ve středu 22. 5. jej požehnal pomocný biskup Martin David. Na kulturní zážitek zve již nyní Charita Ostrava, která na 17.9. připravuje koncert „Sešli se, aby pomohli“. V Divadle Antonína Dvořáka vystoupí mimo jiné také David Stypka s kapelou Bandjeez.

Osobností víry je v květnovém vydání P. Vinzenz Brauner, dlouholetý farář ve Zlatých Horách, který se do dějin tohoto města zapsal také jako starosta. Biografickou publikaci o něm vydal P. Dr. Jan Larisch, který je také autorem článku.

Pin It