Ostrava – Únorové vydání diecézního zpravodaje OKNO se nese na vlně úspěšné Tříkrálové sbírky. Fotografie koledníčků zdobí obálku časopisu a ve zpravodajské části se věnujeme jednotlivým výsledkům. Nechybí poděkování koledníkům od biskupa Františka Václava Lobkowicze, který v polovině ledna završil oslavy svých 70. narozenin s kněžími a biskupy ze sousedních diecézí.

Na první kulaté narozeniny se těší již tento víkend žilinská diecéze. Deset let v jejím čele stojí biskup Tomáš Galis. Jak náročné bylo vybudovat novou diecézi v tradičním slovenském prostředí se dočtete v rozhovoru s biskupem Galisem, který jsme převzali z časopisu Naša Žilinská diecéza.

Jak se žije ve farnosti Hradec nad Moravicí, povyprávěl našemu redaktorovi Liboru Rösnerovi místní duchovní správce P. Marcin Kieras. Kulturní rubriku zaplnily novinky z oblasti církevní turistiky. Zakusit nový život s Kristem nabzí evangelizační kurz v Českém Těšíně. Nabídka platí pro každého, kdo touží po novém „restartu“.

Do období 2. světové války nás zavede životní příběh polského vojáka Henryka Flameho. Narodil se ve Fryštátě 18. 1. 1918. Celý svůj život však prožil v Polsku, kde se zapojil do odboje proti nacistům a po válce také vedl protikomunistický odboj, který nakonec zaplatil životem.

Foto: Ivana Bužková/Člověk a víra/Koledování Charity Frýdek-Místek

Pin It