Previous Next Play Pause
Prázdninové OKNO představuje letní diecézní hru a zve na poutě
Kluci a děvčata, rodiče i prarodiče, už je to tady! Začíná prázdninová hra pro celou rodinu – Po stopách gotiky!
Gotický kostel v Javorníku s unikátními freskami se otevírá veřejnosti
Biskupství chce vyrábět elektřinu pro farnosti, Charity i církevní školy
 Novinkami Otevřených chrámů 2024 jsou dřevěný kostel v Dolních Marklovicích na Karvinsku i fotogenický kostel na Borové pod Lysou horou

Ostrava – Farnosti ostravsko-opavské diecéze se budou od 23. srpna modlit novénu ke sv. Melicharu Grodeckému. Od 6. září se diecéze bude modlit novénu předcházející blahořečení P. Richarda Henkese. 

Modlitbou devítidenní pobožnosti se naše diecéze připojí k uctění 400. výročí mučednické smrti Košických mučedníků. Jedním ze tří zavražděných kněží byl právě těšínský rodák Melichar Grodecký. Jeho památku si každý rok připomínají těšínské farnosti na obou stranách řeky Olše/Olzy.

V letošním roce budou ostatky světce v neděli 1. září přenášeny z Českého Těšína do Polska, kde bude v kostele sv. Maří Magdaleny slavena mše svatá za přítomnosti biskupů z obou zemí. Jubileum 400 let od mučednické smrti si řadou aktivit připomínají kromě diecéze bielsko-żywiecké také farnosti košické arcidiecéze. 

Novéna ke stažení: 

Stránky A4

Ve formátu A5

Ve formátu A6

Devět dnů před blahořečením 

Druhou novénou, kterou se budeme na začátku září modlit, je novéna předcházející blahořečení P. Richarda Henkese. Text novény vydalo nakladatelství Pallotti-Verlag Friedberg již v roce 2008 a podíleli se na ní kněží – pallotini, kteří se rovněž angažovali v přípravném procesu vedoucím k beatifikaci jejich spolubratra. 

P. Richard Henkes bude blahořečený v německém Limburgu v neděli 15. září a novénu se ve farnostech začneme modlit přesně devět dní před touto událostí v pátek 6. září.

Stránky A4

Ve formátu A5

Ve formátu A6

 

Pin It