Previous Next Play Pause
Adventní duchovní obnovy: kde se letos ztišit před svátky Božího narození?
Čas pro naslouchání i modlitbu: Večery milosrdenství v Ostravě
Nikdo nechce být osamělý kůl v plotě. „Vstaň a choď“ vybírá na velké auto na Doniu a zve na benefiční koncert Hany Fialové
Spouštíme projekt Varhany pro Ostravu. Dejme ostravské katedrále nástroj, na jaký čeká už 140 let

Ostrava – Farnosti ostravsko-opavské diecéze se budou od 23. srpna modlit novénu ke sv. Melicharu Grodeckému. Od 6. září se diecéze bude modlit novénu předcházející blahořečení P. Richarda Henkese. 

Modlitbou devítidenní pobožnosti se naše diecéze připojí k uctění 400. výročí mučednické smrti Košických mučedníků. Jedním ze tří zavražděných kněží byl právě těšínský rodák Melichar Grodecký. Jeho památku si každý rok připomínají těšínské farnosti na obou stranách řeky Olše/Olzy.

V letošním roce budou ostatky světce v neděli 1. září přenášeny z Českého Těšína do Polska, kde bude v kostele sv. Maří Magdaleny slavena mše svatá za přítomnosti biskupů z obou zemí. Jubileum 400 let od mučednické smrti si řadou aktivit připomínají kromě diecéze bielsko-żywiecké také farnosti košické arcidiecéze. 

Novéna ke stažení: 

Stránky A4

Ve formátu A5

Ve formátu A6

Devět dnů před blahořečením 

Druhou novénou, kterou se budeme na začátku září modlit, je novéna předcházející blahořečení P. Richarda Henkese. Text novény vydalo nakladatelství Pallotti-Verlag Friedberg již v roce 2008 a podíleli se na ní kněží – pallotini, kteří se rovněž angažovali v přípravném procesu vedoucím k beatifikaci jejich spolubratra. 

P. Richard Henkes bude blahořečený v německém Limburgu v neděli 15. září a novénu se ve farnostech začneme modlit přesně devět dní před touto událostí v pátek 6. září.

Stránky A4

Ve formátu A5

Ve formátu A6

 

Pin It