Previous Next Play Pause
Dubnové OKNO se věnuje zvonům a zve k diecézní novéně
Do naší diecéze se v dubnu vrátí pět zvonů zrekvírovaných za druhé světové války
Po Velikonocích do Školy Ducha svatého. Otevírají se dva kurzy
Čas pro naslouchání i modlitbu: Večery milosrdenství v Ostravě
Spouštíme projekt Varhany pro Ostravu. Dejme ostravské katedrále nástroj, na jaký čeká už 140 let

Ostrava – Farnosti ostravsko-opavské diecéze se budou od 23. srpna modlit novénu ke sv. Melicharu Grodeckému. Od 6. září se diecéze bude modlit novénu předcházející blahořečení P. Richarda Henkese. 

Modlitbou devítidenní pobožnosti se naše diecéze připojí k uctění 400. výročí mučednické smrti Košických mučedníků. Jedním ze tří zavražděných kněží byl právě těšínský rodák Melichar Grodecký. Jeho památku si každý rok připomínají těšínské farnosti na obou stranách řeky Olše/Olzy.

V letošním roce budou ostatky světce v neděli 1. září přenášeny z Českého Těšína do Polska, kde bude v kostele sv. Maří Magdaleny slavena mše svatá za přítomnosti biskupů z obou zemí. Jubileum 400 let od mučednické smrti si řadou aktivit připomínají kromě diecéze bielsko-żywiecké také farnosti košické arcidiecéze. 

Novéna ke stažení: 

Stránky A4

Ve formátu A5

Ve formátu A6

Devět dnů před blahořečením 

Druhou novénou, kterou se budeme na začátku září modlit, je novéna předcházející blahořečení P. Richarda Henkese. Text novény vydalo nakladatelství Pallotti-Verlag Friedberg již v roce 2008 a podíleli se na ní kněží – pallotini, kteří se rovněž angažovali v přípravném procesu vedoucím k beatifikaci jejich spolubratra. 

P. Richard Henkes bude blahořečený v německém Limburgu v neděli 15. září a novénu se ve farnostech začneme modlit přesně devět dní před touto událostí v pátek 6. září.

Stránky A4

Ve formátu A5

Ve formátu A6

 

Pin It