Skip to main content
Vyhledat

Diecéze – Farnosti Frýdek a Ostrava-Radvanice připravují od ledna seminář Život v Duchu svatém podle P. Ernsta Sieverse. Chtějí tak lidem nabídnout možnost oživit a prohloubit osobní duchovní život.

Seminář Život v Duchu svatém je o pravidelném setkávání, přednáškách, svědectví a sdílení ve skupinkách. Jeho součástí jsou také chvály, modlitby za sebe navzájem, za uzdravení a vylití Ducha svatého. Ve Frýdku se k pořádání semináře vracejí zhruba po deseti letech.

„Hlavní důraz je na osobní modlitbu, aby se člověk každý den ztišil a strávil nějaký čas nad písmem,“ vysvětluje organizátorka Iva Přikrylová. Seminář je podle ní vhodný nejen pro začátečníky, ale úplně pro každého, kdo do něj vstupuje s touhou a očekáváním. To potvrzuje i paní Darja z Frýdku-Místku, která kurz před lety absolvovala:

„Myslím, že by to měl absolvovat úplně každý. Navykne si díky tomu trávit denně čas s Bohem, jeho Slovem. Pro mě bylo užitečné každý den rozjímat Písmo a líbilo se mi, že součástí bylo i společenství, možnost slyšet, jak to prožívají ostatní.“

V Ostravě povede program pastorační tým z farnosti Dolní Bojanovice pod vedení P. Petra Karase. „V Dolních Bojanovicích mají se seminářem bohaté zkušenosti a také velký a zkušený tým lidí, který jej organizuje. A nese to plody. Obnovu tam pořádají pravidelně už řadu let, díky tomu tam vzniklo ve farnosti mnoho společenství,“ říká radvanický farář P. Marek Jargus. „Je to pokus oživit nejen naši farnost, ale nabídnout možnost účastnit se lidem z celé Ostravy a okolí,“ dodává.

Kurzy ve Frýdku i Radvanicích se rozjedou v polovině ledna. Více informací zájemci najdou na plakátcích níže či webových stránkách obou farností.

Vyšlo v KT 51/52

Ilustrační foto: Sebastian Mira / Člověk a víra

Close Menu