Skip to main content
Vyhledat

Diecéze – Diecézní pouť ministrantů na Cvilín plánovaná na 12. říjen se ruší. Důvodem je mimořádná situace po ničivé povodni, která postihla také Krnovsko. Organizátoři ale chystají alternativu pro ministranty a ministrantky starší patnácti let – dobročinnou brigádu v oblasti, kterou postihly záplavy. Připojí se k nim i biskup Martin.

Mezi dobrovolníky pomáhající po povodni se zařadí i ministranti. Ilustrační foto: Dominik Novák / Člověk a Víra

Původně měli ministranti stoupat z Krnova na Cvilín a tam slavit společnou mši s biskupem Martinem Davidem. Tento koncept se odkládá do budoucna. Nejstarší ministranti ale o program nepřijdou a mohou se vypravit pomoct. Sobotní den s nimi prožije i biskup Martin David a na závěr budou slavit společnou mši svatou.

Místo pomoci bude určeno a koordinováno Charitou podle aktuální potřeby. Zde jsou základní informace:

1. Přesný druh činností se určí podle aktuální potřeby. Vezměte si s sebou pracovní oblečení a rukavice.

2. Časy a místa srazu budou zveřejněny později podle aktuálních potřeb v zasažených oblastech.

3. Bezpečnost účastníků bude zajištěna pracovníky Charity Ostrava.

4. Přihlásit se můžete nejpozději do pátku 4. října 2024 ve formuláři zde: https://forms.gle/vNsYctuNv9nuEcTa8 .

Pro další informace kontaktujte P. Václava Rylka, kaplana pro ministranty, na e-mailu vrylko@doo.cz nebo na telefonu 604 358 976.

Srdečně zváni jsou také kněží, aby se vydali pomoct po boku svých ministrantů.

Další informace brzy přibudou na webu: ministranti.doo.cz.

Close Menu