Štramberk – Nejen věž hradu Trúba, světoznámé perníkové uši a zachovalou lidovou architekturou naleznete ve středověkém městečku Štramberk na Novojičínsku. V katastru obce je od 1. 7. veřejnosti otevřena další pamětihodnost. Po rozsáhlé rekonstrukci je otevřen kostel svaté Kateřiny v části Tamovice. Kostel je otevřen vždy v sobotu od 12 do 17 hodin a v neděli od 13 do 18 hodin. Prohlídku lze také rezervovat v jiném termínu.
V případě, že kostel svaté Kateřiny nebude ve víkendových časech otevřen, můžete zavolat na telefon +420 604 635 585 a průvodce vám do 15 minut přijde kostel otevřít. Výletníci, kteří by se do interiéru kostelíka chtěli podívat během svých prázdninových cest i ve všední den, mají možnosti si prohlídku rezervovat online nebo telefonicky objednat na čísle +420 604 635 585.
Kostel sv. Kateřiny čeká v pátek 31. 8. 2012 slavnostní otevření. Od 17.00 hodin bude kostelem znít koncert pěveckého sboru Ondrášek a od 18.00 hodin začíná slavnostní mše svatá sloužena ostravsko-opavským biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem.
Celkové náklady opravy v letech 2011-2012 dosáhly 4,8 mil. Kč, z nichž 92,5% pokryla dotace Evropské unie. Více informací o kostele Svaté Kateřiny naleznete na internetových stránkách kostela www.svata-katerina.cz.