Previous Next Play Pause
Radvanická farnost se chystá na primici
Červnové OKNO: příběh Domu chleba ze Zlatých Hor i cesta ke kněžství očima rodičů
 Novinkami Otevřených chrámů 2024 jsou dřevěný kostel v Dolních Marklovicích na Karvinsku i fotogenický kostel na Borové pod Lysou horou
Spouštíme projekt Varhany pro Ostravu. Dejme ostravské katedrále nástroj, na jaký čeká už 140 let

Diecéze – Festival opět ve třech dnech prostřídá tři hlavní lokace. Zahajovací Večer nadějí 7. června a následná Noc lilie 8. června se odehrají před katedrálou Božského Spasitele v Ostravě. Posledním dnem bude Den andělů, jehož program se uskuteční 9. června za kostelem sv. Antonína z Padovy v Kunčičkách.

Hudební program zahájí v pátek kapela Neomiracles, poté následuje vystoupení zpěvačky Anny K. V sobotu si na podiu před katedrálou budeme moci vychutnant na muzikálové představení Divá Bára v podání Těšínského divadla. Těšit se můžeme také na chválový rap v podání Tow Meot a elektrické smyčce Inflagranti. V neděli pak budou Boha chválit Gedeon Worship a Mladí Brouci.

Pro ty, kteří by se kromě poslechu kvalitní hudby také rádi něco dozvěděli je připravena i přednášková část.

První ze dvou přednášek na téma Izraelsko-palestinský konflikt proběhne v sobotu 8. června od 17 hodin v kostele sv. Václava. Vyvážený pohled na aktuální téma vyvolávající mnoho emocí zprostředkuje Tomáš Bartonec, který se související problematikou zabývá již mnoho let.

Kam směřuje naše církev – to je název druhé přednášky, na níž se trojice známých kněží Jan Czudek, Daniel Vícha a Vítězslav Řehulka pokusí rozebrat průběh a aktuální stav synodálního procesu v rámci diecézní i světové církve. Náměty k následné diskuzi je možné vznést skrze e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., či přímo na místě. Kam naše církev směřuje, můžeme společně promýšlet 9. června od 13 hodin za kostelem sv. Antonína z Padovy.

a5 noc kostelu sl 2024 page 0001

Pin It