Previous Next Play Pause
Prázdninové OKNO představuje letní diecézní hru a zve na poutě
Kluci a děvčata, rodiče i prarodiče, už je to tady! Začíná prázdninová hra pro celou rodinu – Po stopách gotiky!
Gotický kostel v Javorníku s unikátními freskami se otevírá veřejnosti
Biskupství chce vyrábět elektřinu pro farnosti, Charity i církevní školy
 Novinkami Otevřených chrámů 2024 jsou dřevěný kostel v Dolních Marklovicích na Karvinsku i fotogenický kostel na Borové pod Lysou horou

Diecéze – V sobotu 9. března zveme ke společné pouti za sv. Hedvikou. Připomeneme si tak 850. výročí od narození patronky naší diecéze i celého Slezska. V modlitbě u jejího hrobu předložíme Bohu také život našich farností a diecézního společenství. Pouť tak navazuje na modlitební setkání spojená s nástupem biskupem Martina do úřadu diecézního biskupa.

Pouť sv.Hedviky

Papež Jan Pavel II. vetkl naší diecézi do vínku patronku sv. Hedviku. Středověká žena, šlechtična, křesťanka, matka i velká podporovatelka řeholního života spojuje různá místa ve střední Evropě. Narodila se totiž v Bavorsku, většinu života ale strávila ve Slezsku. Právě do Třebnice, kde založila klášter cisterciaček, zamíříme jako ostravsko-opavská diecéze na společnou pouť.

Nebude to poprvé. Diecézní pouť do Třebnice se odehrála i před sedmi lety (v říjnu 2017). Tehdy to bylo u příležitosti 750 let od kanonizace naší diecézní patronky. Fotogalerii ze mše svaté, kterou sloužil biskup Martin David, najdete zde.

Program letošní poutě v sobotu 9. března má dva centrální body – prvním bude společné slavení Eucharistie v bazilice sv. Hedviky v 10:30 hodin. Ve 14 hodin se pak v bazilice sejdeme znova k modlitbě u hrobu světice a pouť uzavřeme modlitbou adorace Nejsvětější svátosti oltářní.

Na společné dopravě se mohou domluvit jednotlivé farnosti nebo děkanáty. Biskupství ostravsko-opavské zajistí autobus, který vyjede v 5:00 z Frýdku-Místku (ul. Politických obětí) a druhou zastávku bude v 5:30 u Biskupství ostravsko-opavského na ostravském Kostelním náměstí. Přihlašování najdete ZDE. S případnými otázkami k pouti i společné dopravě se můžete obracet na biskupského vikáře P. Daniela Víchu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Cena za společnou dopravu činí 600 Kč na osobu.

Aktualizace k 1. březnu: v diecézním autobusu máme stále volná místa, můžete se nadále hlásit.

Pin It