Previous Next Play Pause
Prázdninové OKNO představuje letní diecézní hru a zve na poutě
Kluci a děvčata, rodiče i prarodiče, už je to tady! Začíná prázdninová hra pro celou rodinu – Po stopách gotiky!
Gotický kostel v Javorníku s unikátními freskami se otevírá veřejnosti
Biskupství chce vyrábět elektřinu pro farnosti, Charity i církevní školy
 Novinkami Otevřených chrámů 2024 jsou dřevěný kostel v Dolních Marklovicích na Karvinsku i fotogenický kostel na Borové pod Lysou horou

Ostrava - V centru Ostravy už ve středu 8. listopadu spouští Biskupství ostravsko-opavské nový pastorační projekt. V kostele sv. Václava se budou každou středu odehrávat Večery milosrdenství. Vždy od 18 hodin bude v kostele kněz připravený naslouchat a rozvinout duchovní rozhovor nebo slavit svátost smíření. Je to také čas pro tichou modlitbu. Co čtrnáct dní na hodinku milosrdenství naváže Večer chval.

mb20231024.02.03.480769

Kostel sv. Václava. Foto: Michael Bujnovský / Člověk a Víra

Takto na Večery milosrdenství zve biskupský vikář pro pastoraci, vzdělávání a evangelizaci P. Daniel Vícha.

V evangeliu čteme o osudech lidí, kteří se jakoby náhodou setkali s Ježíšem a došli ke změně života. Jiné příběhy jsou o těch, kteří zpovzdálí Ježíše sledovali a chvíli jim trvalo, než se odvážili přijít. I dnes je mnoho těch, kteří si kladou různé otázky po Bohu a netuší, kde se s Ním setkat. V cestě může stát stud, pocit viny nebo špatná předchozí zkušenost víry. Pro všechny hledající, ale také pro věřící, kteří hledají ztišení a prostor pro modlitbu, začnou v kostele svatého Václava v Ostravě pravidelné VEČERY MILOSRDENSTVÍ. Každou středu od 8. listopadu 2023 bude od 18:00 do 19:00 možnost tiché adorace před Nejsvětější svátostí. Po celou dobu bude k dispozici kněz pro naslouchání, rozhovor, modlitbu, požehnání či svátost smíření. Bude-li potřeba, zůstane i po 19-té hodině. O této možnosti je možno říci příbuzným či známým, o kterých víte, že by jim tato služba přišla vhod nebo ji sami využít. Každý druhý týden pak bude v 19 hodin navazovat Večer chval. Termíny těchto chval jsou v nejbližších týdnech 22. listopadu; 6. a 20. prosince.

P. Daniel Vícha

večery milosrdenství 1

Pin It