Previous Next Play Pause
Radvanická farnost se chystá na primici
Červnové OKNO: příběh Domu chleba ze Zlatých Hor i cesta ke kněžství očima rodičů
 Novinkami Otevřených chrámů 2024 jsou dřevěný kostel v Dolních Marklovicích na Karvinsku i fotogenický kostel na Borové pod Lysou horou
Spouštíme projekt Varhany pro Ostravu. Dejme ostravské katedrále nástroj, na jaký čeká už 140 let

Ostrava – Biskup Martin David zve celou ostravsko-opavskou diecézi ke společnému slavení mše svaté spojené s jeho uvedením do úřadu diecézního biskupa. Uskuteční se v poslední srpnový den a už o den dříve ji předznamená modlitební večer.

r polach

Foto: Roman Polách / Člověk a Víra

Papež František jmenoval Mons. Martina Davida ostravsko-opavským biskupem v úterý 4. července. Nový diecézní biskup se ale úřadu ujímá až při slavnostní liturgii v místní katedrále. Ta se uskuteční ve čtvrtek 31. srpna v ostravské katedrále Božského Spasitele při mši svaté, která začne v 16.00. Biskupa Martina do úřadu uvede apoštolský nuncius v ČR Mons. Jude Thaddeus Okolo za účasti dalších biskupů i kněží a věřících diecéze. „Srdečně vás zvu, udělejte si čas a připojte se spolu se mnou k modlitbě za naší diecézi,“ vzkazuje biskup Martin. Událost vychází přesně 27 let ode dne, kdy se úřadu diecézního biskupa ujal Mons. František Václav Lobkowicz.

Den před samotnou slavností zveme také k Modlitebnímu večeru za službu diecézního biskupa Martina, který se bude konat ve středu 30. srpna v ostravském kostele sv. Václava od 19.00.

Pin It