Previous Next Play Pause
Květnové OKNO doprovází bonus pro čtenáře: Poutnické novinky
 Novinkami Otevřených chrámů 2024 jsou dřevěný kostel v Dolních Marklovicích na Karvinsku i fotogenický kostel na Borové pod Lysou horou
Jaké projekty letos podpoří Pastorační a Stavební fond?
Čas pro naslouchání i modlitbu: Večery milosrdenství v Ostravě
Spouštíme projekt Varhany pro Ostravu. Dejme ostravské katedrále nástroj, na jaký čeká už 140 let

Diecéze – Čtyřicet modlitebních úmyslů na čtyřicet postních dnů. Ve spolupráci se slovenskými saletiny jsme připravili i pro naši diecézi jednoduchou postní aktivitu. Spojme se každý den k modlitbě na společný úmysl. Pusťte si videopozvánku na tomto odkazu.

youtube screenshot

 

„Postní doba je každoroční výzvou k obnově naší víry, kterou můžeme naplnit různým způsobem. Chci vás v té letošní postní době pozvat k velmi konkrétní a jednoduché modlitební výzvě,“ těmito slovy začíná zvací video, ve kterém biskup Martin David modlitební výzvu představuje. Princip je prostý:

  1. Přečíst si evangelium na daný den (najdete zde: https://www.vira.cz/nedelni-liturgie)
  2. Pomodlit se desátek růžence s úmyslem, který s úryvkem evangelia souvisí
  3. Přidat jakoukoli modlitbu na úmysl papeže Františka

lista v cem to spociva

Takto můžeme kráčet jako diecéze postní dobou společně. Kdo nestihl začátek, může se k modlitbě připojit kdykoliv během šesti postních týdnů.

Soubory s rozpisem úmyslů a úryvků si můžete stáhnout a vytisknout z těchto souborů:

Verze pro tisk na A4

Verze pro tisk na A3

Postní doba má kromě modlitby ještě dva další pilíře: sebezápor a dobročinnost. Jak je rozvineme, záleží na každém. „Darem pro druhé mohou být naše otevřené srdce a oči. Vnímavá a citlivá pozornost k tomu, co druzí právě potřebují,“ píší biskup Martin a ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo k letošnímu ročníku iniciativy Postní almužna. Papírové pokladničky jako jednu z možných nabídek postní dobročinnosti najdete v těchto dnech v kostelích.

Postní výzva 40x40 CZ zmensena

Pin It