Šilheřovice – Ministrantské týmy do 15 let se spolu utkají v sobotu 10. 3 v Šilheřovicích ve florbale. Do 4. ročníku této sportovní akce se zapojí šest týmů. Mezi sebou se utkají hráči z farností Ludgeřovice, Šilheřovice, Hlučín, Ostrava-Zábřeh, Hať a Starý Jičín. Hrát se bude od 9.00 do 18.00 v místní sportovní hale.

„Po turnaji se sejdou nejlepší hráči celé Ministrantské florbalové ligy a utkají se proti sobě východní a západní konference v utkání hvězd "ALL STARS". Akci pořádá Ministrantská florbalová liga. Na tuto akci bychom chtěli pozvat co nejvíce lidí i z širokého okolí,“ uvedl za pořadatele turnaje Jan Münster.

Nápad založit florbalový turnaj pro mladé ministranty a scholistky se zrodil na půdě ministrantské florbalové ligy v roce 2014. „Rozhodli jsme se vyjít vstříc i mladším účastníkům naší ligy, kteří v zápasech nedostávali moc prostoru a tak se nemohli dobře začleňovat. Ale neomezovali jsme se pouze na týmy z existující ministrantské ligy. Zvali jsme i okolní farnosti a některé se k turnaji zapojily, jako například ostravské farnosti z Přívozu a Třebovic,“ upřesnil Münster.

http://mfbl.aiss.cz/#

http://www.under15.aiss.cz/#