Ostrava – Diecézní charita ostravsko-opavská zve na benefiční Ples s Charitou, který se uskuteční v pátek 24. 11. od 19.00 hod. v Clarion Congress hotelu Ostrava.

Ples s Charitou je netradiční akcí, která se koná při 20. výročí založení diecézní charity. Jeho program všechny přítomné zábavnou formou zavede do světa pomoci druhým, lásky i víry v pomoc každému, kdo je v nouzi. Večerem je provede a k tanci zahraje kapela DolBend. V rámci bohatého doprovodného programu se mohou těšit i na vystoupení zpěvačky Markéty Konvičkové, která si pro tento večer připravila speciální hudební vsuvku. Součástí plesu bude také bohatá tombola o netradiční ceny a raut. V rámci celé akce se plesající budou moci seznámit s činností 18 oblastních charit a s pomocí v zahraničí.

Ples s Charitou má benefiční charakter a zakoupením vstupenky v hodnotě 500 Kč přispějete na aktivity diecézní charity ve prospěch potřebných lidí na Ukrajině a v Moldavsku, kterým se věnuje Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce zejména v projektech:

Adopce na dálku - Pomáháme dětem ze sociálně slabých rodin získat vzdělání a rozvíjet jejich osobnost. Díky tomu zvyšujeme i celkovou životní úroveň.

Důstojný život - (Ukrajina - oblast Zakarpatská, Moldavsko - oblast Singerei) Podporujeme seniory, kteří jsou v nouzi, nemají kde bydlet, nebo jsou trvale nemocní. Zároveň pomáháme osamělým a zdravotně postiženým lidem.

Domov pokojného stáří - (Ukrajina - vesnice Usť Čorna) Podílíme se na poskytování pobytových služeb pro opuštěné seniory, kterým poskytujeme komplexní péči, zahrnující stravu, úklid, praní prádla, asistenci i ošetřovatelskou činnost.

Dětský domov sv. Mikuláše - (Ukrajina - město Ivano-Frankivsk) Vytváříme domov pro děti, které o něj přišly.

Vstupenky na ples zakoupíte prostřednictvím sekretariátu DCHOO Mgr. Hana Mamčařová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 599 525 941