Ostrava – V úterý 23. května se v Ostravě uskuteční již 10. diecézní setkání seniorů. Zastřešujícím tématem setkání je motto „Stáří je sídlem životní moudrosti...“ a v jeho úvodu bude v kostele sv. Václava sloužit mši sv. biskup František Václav Lobkowicz. V dalším programu na biskupství čekají na účastníky hosté Mons. prof. PhDr. Petr Piťha, CSc., Dr.h.c., a zpěvák Martin Chodúr. Akci pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Již podesáté se v úterý 23. 5. uskuteční Diecézní setkání seniorů a opět je bude hostit Ostrava. Organizuje je Centrum pro rodinu a sociální péči, z. s., jehož posláním a cílem je podpora manželství, rodiny a mezilidských vztahů na základě křesťanských hodnot. Podpora se uskutečňuje prostřednictvím Střediska RODINA a Projektu VÝZVA a právě prvně jmenované středisko stojí za uspořádáním i tohoto, v pořadí již 10. setkání.

Letošní téma zní: „Stáří je sídlem životní moudrosti...“ a přednášet na ně přijede Mons. prof. PhDr. Petr Piťha, CSc., Dr.h.c. Seniory také potěší svým zpěvem známý zpěvák Martin Chodúr. Celé setkání ale zahájí mše sv., kterou bude v 9.00 v kostele sv. Václava sloužit ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Další program pak proběhne v sále biskupství.